Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lise yapımında karar Meclis'in

ITSO ve TOBB işbirliği ile Isparta'daki ara eleman sıkıntısını çözmek amacıyla yapılması planlanan teknik lise için son aşamaya gelindi. İmar kararını belediye meclisi verecek

Giriş Tarihi: 12.10.2013
Antalya'nın Demre ilçesinde yaşanan hortum felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman'ın başkanlığında toplanan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, hasar başvurusunda bulunan 11 kişiye toplam 20 bin TL ödeme yapma kararı aldı. Kaymakam Yusuf İzzet Karaman, hortumun meydana geldiği gün hasar tespit çalışmalarına başladıklarını belirterek, 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında yardımları gerçekleştireceklerini belirtti. Arazinin büyüklüğü ve hasarın oranına göre yardımların farklılıklar gösterebileceğini söyleyen Kaymakam Karaman, kış aylarında oluşabilecek doğal afetlere karşı tarım sigortası yaptırılması gerekliliğini de vurguladı.
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) arasında imzalanan protokolle Isparta'da ara eleman sorununu çözmeye yönelik teknik bir lisesinin yapımında ışık göründü.

2 PARÇA ARSA VAR

Okul için uygun arsa aranırken Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Boyacı'nın kooperatife ait site içerisinde 3 bin 100 ve 7 bin metrekare olmak üzere 2 parça arsa bulunduğunu, yapılacak teknik lise için bu alanları seve seve vereceklerini dile getirmesi üzerine harekete geçildi. ITSO, süreci okul yapımı için hızlandırdı. Gelinen noktada okul için karar Belediye Meclisi'ne kaldı. Boyacı, , "Bizde Gül Küçük Sanayi Sitesi yönetim kurulu olarak olağanüstü toplanıyoruz. Burada bir okul yapılması için karar çıkartacağız. Tek dileğimiz Belediye Meclisi'nden olumlu karar çıkmasıdır" dedi.

YEŞİL ALAN TARTIŞMASI

Bu arada araziyi belediyeden gelen bir şehir plancısının yeşil alan olarak önerdiğini dile getiren Boyacı buna karşı çıktı. Boyacı, "Burası zaten 21 yıldır atıl vaziyette bekliyor. Bu alan Gül Küçük Sanayi Sitesi'ne bir yük. Buraya güzel bir teknik lise yakışır. Önümüzdeki Mecliste kararın çıkartılacağı söylendi. Valimiz Sayın Vahdettin Özkan'da eğitime önem veriyormuş. Kendisinin de bu konudaki desteklerini bekliyoruz" şeklinde konuştu. Lisenin yapılması halinde öğrencilerin stajlarınıda sanayide yapması öngörülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lise yapımında karar Meclis'in
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN