Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trene öğrenci desteği

Giriş Tarihi: 12.10.2013
Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden bir grup öğrenci, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) başlattığı "EXPO 2016 Antalya'ya Hızlı Trenle Gelin" adıyla başlattığı imza kampanyasına destek olmak amacıyla üniversitede imza topladı. Öğrenciler, üniversitedeki arkadaşlarından aldıkları bin 600 imzayı ATSO Başkanı Çetin Osman Budak'a teslim etti.

ÇOK ANLAMLI KATKI
Öğrencilerin katkısının çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Budak, "Memleket için çok önemli bir şey yaptınız. Sizleri kutluyorum. İnşallah sizin de desteğinizle Antalya'nın hızlı tren projesinin en en kısa vadede programa alınmasını sağlayacağız" dedi. İmza kampanyasının sadece Antalya'ya hızlı tren getirmeyi amaçlamadığını belirten Budak demiryolunun ekonomik kalkınmanın yanı sıra, kentleri yakınlaştıracağını vurguladı. EXPO 2016'nın Türkiye'nin düzenleyeceği en önemli organizasyon olduğunu belirten Budak, kalkınma projesi olarak gördükleri EXPO sayesinde özellikle ulaşım altyapısında bir takım eksikliklerin giderilmesini ümit ettiklerini söyledi.

TURİSTİ TAŞIYACAK

Antalya'nın en önemli sorunun ulaşım olduğunu ifade eden Budak, "Antalya hava ulaşımında belli bir konuma geldi ama kara ve deniz ulaşımında sıkıntı var. En önemli sorunlarının başında ulaşım ve ulaşılabilirlik geliyor. Ülkemize gelen turistin üçte birini tek başına Antalya ağırlıyor. Bu turistin yüzde 10'u Anadolu'ya taşınsa, 1.5 milyon turist Anadolu'nun zenginliklerini tanıma fırsatı bulur. Hızlı tren projesi Antalya'nın zenginliğini Anadolu'yla paylaşacağımız bir proje" dedi.

90 BİN İMZA
Antalya'nın yanı sıra, Isparta ve Burdurluların da katkısı ile toplanan imzaların 90 bini aştığını belirten Budak, "Bölge halkı 100 yıldır demiryolu bekliyor. Bu ATSO olarak bizim değil, bölge halkının talebi. Topladığımız imzaları Ulaştırma Bakanımıza, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza iletip, demiryolunun en kısa vadede programına alınmasını isteyeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trene öğrenci desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN