Çekirdeksiz nar pazar arıyor

Giriş Tarihi: 15.10.2013
Gazipaşa'da çekirdeksiz nar hasadı başladı. Gazipaşa Belediyesi tarafından patenti alınan çekirdeksiz narın ilk hasadı ilçeye bağlı Esenpınar köyünde yapıldı. Köylüler, mevsimi gelen çekirdeksiz narların hasadını yaparak, tüketiciye sunmak istiyor. Ancak bu yıl çekirdeksiz narı pazarlamak o kadar da kolay olmayacak.

ŞENLİK YAPILAMIYOR
Bu yıl 7'ncisi düzenlenmesi beklenen Çekirdeksiz Nar Şenliği, belediyenin ekonomik sıkıntıları nedeniyle düzenlenemiyor. Şenlik, ilçedeki çekirdeksiz nar üreticinin ürününü pazarlaması için pazar imkanı bulmasını sağlıyordu. Üretici pazar sıkıntısına girince ne yapacağını şaşırdı. Köydeki bahçelerden topladıkları ve tek geçim kaynağı olan çekirdeksiz narın iyisini kötüsünü ayırarak paketledikten sonra tüccarlarla irtibata geçen vatandaşlar, fiyatların her yılkinden düşük olmasından yakındı. Esenpınar köylüleri, özellikle Konya'daki çekirdeksiz nar tüccarlarına ulaşarak ucuz da olsa ürünlerini satmaya çalışıyor.

ÜRETİM ARTIYOR
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Aslan Gazipaşa'ya özgü olan çekirdeksiz narın üretiminin her geçen gün arttığını belirterek, narın ilçe dışındaki çeşitli bölgelere gönderildiğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çekirdeksiz nar pazar arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN