Esnaf SDÜ'ye tepkili

Yurt, apart ve hizmet sektöründen 100'ü aşkın esnaf SDÜ'nün Yaşam Merkezi Projesi'ne tepki gösterdi, ihalenin iptali için ITSO'ya başvurdu

Giriş Tarihi: 15.10.2013
Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) yapılacak olan 2 bin kişilik apart projesine tepkiler devam ediyor. Apart, yurt ve hizmet sektörünü temsil eden 100'ü aşkın esnaf, SDÜ Rektörlüğünün projesine tepki göstermek ve destek istemek için Isparta Ticaret ve Sanayi Odası'na (ITSO) geldi. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile Meclis Başkanı Osman Şahlan'la görüşen esnaf, SDÜ'nün 2 bin apartlık Yaşam Merkezi Projesi ihalesinin iptali için her türlü girişimin yapılmasını istedi. Sektörü temsil eden ve projeye ilk tepkiyi gösteren Seçkin Öğrenci Yurtları İşletmecisi Hüseyin Uçman, "Biz burada sadece yurt ve apart işletmecileri olarak bulunmuyoruz. Kafetarya, lokanta ve restoran işletmecileri de burada" dedi.

İLAN YETERLİ DEĞİL
ITSO Başkanı Başdeğirmen, esnaf temsilcilerini dinlemeden önce SDÜ Yaşam Merkezi Projesi'yle ilgili yapılan çalışmaları ve görüşmeleri anlattı. Başdeğirmen, "Beni bu konuyla ilgili arayanlar oldu. Bu olayı tasvip etmediğimizi bildirdik. Ağustos ayı içerisinde bu konuda bir ihale gerçekleştirilmiş. Gazetede ilana çıkılmış. Gelecek 35 yılımızı ilgilendiren bu ihale bizi endişelendirdi ve tedirgin olduk. 35 milyon TL yatırım yapılacağı bildirildi. 35 yıllığına çıkarılan bir ihalenin sadece yerel bir gazetede ilan edilmesi yeterli değil" diye konuştu.

VAZGEÇİN ÇAĞRISI

ITSO Başkanı Başdeğirmen, SDÜ'ye projeden vazgeçme çağrısında bulunarak şunları söyledi: "Birlik ve beraberlik bizim için önemli. Üniversiteyi ve öğrencilerine verilen hizmeti önemsiyoruz. 140 bin nüfuslu kentin üniversitesi gibi davranılmalı. Oteller, apartlar, yurtlar ve diğer işletmeler de şu anki duruma göre yeterlidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf SDÜ'ye tepkili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN