Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'ya yakışmadı

Antalya'da Gazi Bulvarı boyunca kurban kesmeye kalkan vatandaşlar izdihama neden oldu. Gazi Bulvarı'nda araç kuyruğu 10 kilometreye ulaştı. Kurbanlıklar son derece sağlıksız ortamda kesildi

Giriş Tarihi: 16.10.2013
Antalya'da Kurban Bayramı izdihamı nedeni ile Gazi Bulvarı'nda trafik saatlerce kilitlendi. Araç kuyruğu 10 kilometreye ulaştı. Kurbanlarını alarak evine gitmek isteyenler zaman zaman trafikte kavgaya tutuştu. Kent merkezinden doğu ilçelerine bayram ziyaretine gitmek isteyenler trafikte 4 saate yakın beklemek zorunda kaldı. Polis trafiği aşırı izdiham nedeni ile açmakta güçlük çekti.

İZDİHAM BİTMEDİ
Antalya'da Kurban Bayramı'nın ilk günü turistik kente hiç yakışmayan görüntüler ortaya çıktı. Muratpaşa ile Kepez ilçelerini birbirinden ayıran Gazi Bulvarı'nda kurban satışı yapılan alanda bayram namazı sonrası yoğun izdiham yaşandı. Sabah saat 07.00'den itibaren Gazi Bulvarı'nda trafik kilitlendi. Araç kuyruğu ATSO binasından İller Bankası kavşağına kadar uzandı. Antalya'nın doğu ilçelerine tek ulaşım yolu, zaman zaman tek şeride düştü.

OTOMOBİLLERE YÜKLEDİLER

Sabahın ilk saatlerinden itibaren kurbanlıklarını alanlar kendi özel araçlarına koyarak evlerine götürdü. Araçlara birden fazla hayvan doldurmak istenince kaçınılmaz çirkinlikler oluştu. Bazı vatandaşlar ise bu olumsuz görüntüye tepki göstererek, "Hayır işlerken günah işliyoruz. Olacak iş değil" dediler.

TURİSTLER DEHŞET İÇİNDE İZLEDİ

Öte yandan Gazi Bulvarı'ndan kurbanlıklarını alan vatandaşlar, buradan belediyelerin özel olarak kurduğu kesim noktalarına gitmek yerine oldukları yerde kesime girişince havaalanından Kemer bölgesindeki otellerine giden turistler hiç de hoş olmayan görüntülerle karşılaştı. Duruma tepki gösteren duyarlı vatandaşlar ise "Antalya artık metropol bir kente dönüştü. Her bayram aynı manzara ve sıkıntıları yaşıyoruz. Bu bölgede kurban satışı ve kesilmesi kesinlikle önlenmeli. Belediyelerin gösterdiği kesim noktalarını kullanmayanlara büyük cezalar uygulanmalı" diyerek tepkilerini dile getirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya yakışmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN