Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkuteli kamp merkezi olacak

Başkan Gencer, Korkuteli'de tesis projesi hazırladı. Yerel idareler destek sağlarsa Gencer ilçeyi futbol kamp merkezi haline getirmeyi planlıyor

Giriş Tarihi: 16.10.2013
Medical Park Antalyaspor, son yıllarda bütün profesyonel futbol takımları gibi kendisinin de en büyük sorunu haline gelen sezon başı çalışmaları için kamp merkezi bulma sorununu kökten çözmek için harekete geçmeye hazırlanıyor. Başkan Gültekin Gencer, kırmızı- beyazlı kulüp için Korkuteli ilçesinde kamp tesisi kurmayı planlıyor. Yerel idareler de gerekli desteği sağlarsa, Başkan Gencer ilçeyi Türkiye'nin en önemli futbol kamp merkezlerinden biri yapacak projeyi hayata geçirmek istiyor.

ARAZİ TAHSİSİ YAPILIRSA

Sezon başında kamp merkezlerindeki sıkışıklıkları dile getiren SABAH Akdeniz muhabirinin, "Isparta, Eğirdir, Burdur veya Antalya'nın kuzeyindeki ilçelerde bir kamp tesisi inşa etme imkanı yok mu?" sorusuna yanıt veren Gencer, "Yönetimi devraldığımız Haziran ayından itibaren böyle bir düşüncemiz var. Bu konuda Korkuteli ilçesinden davet ve öneri aldık. Yer tahsisi yapıldığı zaman Korkuteli ilçemize başka profesyonel kulüplerin de kamp için geleceği çok güzel bir tesis kazandırırız" diye konuştu.

EGE-BATI AKDENİZ'DE YOK

Batı Akdeniz ve Ege'de futbol takımlarının kamp yapacağı bir tesis bulunmadığına dikkat çeken Başkan Gencer, "Biz, profesyonel takımımızın yanı sıra A2 ve diğer genç takımlarımızın da sezon başı kamp yapabileceği bir tesise sahip olmak istiyoruz. Korkuteli ilçemiz hem serin iklimi, hem de Antalya'ya 1 saat yakınlığı nedeniyle kamp merkezi olma bakımından çok avantajlı. Korkuteli de böylece yaz aylarında Antalyaspor'un yanı sıra başka profesyonel takımları ağırlamış olacak" dedi.

Gencer: İşbirliğine hazırız
Kış mevsiminde yerli ve yabancı en az 1200 profesyonel futbol takımının kamp için Antalya'ya geldiğine dikkat çeken Gencer, yaz mevsiminde ise İç Anadolu bölgesindeki tesisler yetersiz olduğu için Türk takımlarının bile kamp için yurt dışına gittiğine işaret etti. Gencer, şöyle devam etti: "Türkiye'deki tesisler kapasite olarak yaz mevsiminde liglerimizdeki tüm profesyonel takımların kamp yapma ihtiyacına karşılık veremiyor. Antalya'nın kuzeydeki ilçeleri sezon başı kampları için çok uygun. Tesisler yapılırsa Antalya, yaz mevsiminde de futbol takımlarının kamp merkezi olur. Isparta, Davraz ve Eğirdir ile bir potansiyel yakaladı. Burdur'un ilçelerinde de kamp merkezleri kurulabilecek alanlar var. Biz bölgemizin kamp merkezi olması için üzerimize düşen hamleleri gerçekleştirmeye ve işbirliğine hazırız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkuteli kamp merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN