ICCA'da değişim sıkıntısı

ICCA Genel Kurulu'na hazırlanan Antalya'da programda yapılan zorunlu değişikler can sıkıyor. Karşılama seremonisi ve CAT Night organizasyonlarında mekan değişecek

Giriş Tarihi: 17.10.2013
Kongre turizmine büyük ivme kazandıracak ICCA Genel Kurulu öncesi soğuk duş. 2014 yılında 1-5 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan genel kurulun programında yapılan zorunlu değişiklikler can sıkıyor. Dünya çapında 95 ülkeden dünya kongre sektörüne yön veren profesyonellerin katılacağı genel kurulun karşılama seremonisi Antalya Müzesi'nden alındı. Ayrıca genel kurul kapsamında yapılacak olan CAT Night isimli organizasyon da daha önce düzenlenmesi planlanan otel el değiştirince farklı bir otele alındı. Su Sesi ve Cornelia Diamond'da gerçekleşecek genel kurulun programında yapılan zorunlu değişiklikler Eylül ayı sonunda Antalya'yı ziyaret eden ICCA CEO'su Martin Sirk'e de iletildi. ICCA'nın kongre sorumlusu Mieke Van Loenen ile Antalya'ya gelen ve incelemede bulunan Sirk, değişiklikleri kabul etse de programdaki değişiklikten memnun olmadı. Konuyla ilgili Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan bilgi verdi.

'HAYALLERİM YIKILDI'
Daha önce ICCA 2014 Genel Kurulu'nun açılış seremonisini Antalya Müzesi'nde yapmayı planladıklarını anlatan Sinan İnan, "Bahçede bir karşılama kokteyl vermeyi planladık. Müzeyi gezen Sayın Sirk de bu önerimizi çok beğendi. Müze bahçesinde içki servisi yasak olduğu için bunu iptal etmek zorunda kaldık. Buna Sayın Sirk üzüldü. Bize 'hayallerim yıkıldı' dedi. Antalya Müzesi'ni çok beğenmişti. Karşılama kokteyli için başka bir otel planlıyoruz" diye konuştu.

HEDEF REKOR

ICCA'nın 2014 Genel Kurulu'nda katılımcı rekoru kırmayı hedeflediklerini anlatan Sinan İnan, "ICCA'nın toplam 960 üyesi var. Genel kurullarda katılım rekoru bin 67 delege ile Leipzig'de. Antalya'da bin 200 delegeyi ağırlamayı hedefliyoruz. Hedefe ulaşırsak, Antalya olarak ICCA tarihine de damga vuracağız. Ancak bunun için Antalya'nın bu organizasyona sahip çıkması gerekiyor" dedi.

OTEL EL DEĞİŞTİRİNCE
CAT Night isimli organizasyonda da değişiklik yapıldığını anlatan İnan, "Adam and Eve Hotel'in 96 metre uzunluğu ile dünyanın en uzun otel barı olan Atrium Bar'da organizasyonu düzenlemeyi istemiştik. Ancak otel el değiştirince bu isteğimiz gerçekleşemedi. Yeni yönetim, otelde bu programın düzenlenmesine izin vermedi. Bu organizasyon da Titanic Deluxe Belek Hotel'e alındı" dedi. ICCA Genel Kurulu'nun Antalya'nın kongre turizminde dönüm noktası olacağını savunan Sinan İnan, "Şimdiden etkisi hissedilmeye başlandı. Kongreyle Antalya'nın potansiyeli ciddi artacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ICCA'da değişim sıkıntısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN