Kaldırım mı sergi mi?

Antalya'nın birçok caddesinde kaldırım işgalleri ortadan kaldırılırken, Milli Egemenlik Caddesi bu uygulamanın dışında kaldı

Giriş Tarihi: 17.10.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin cadde düzenlemeleri yapmasıyla birlikte başlayan kaldırım işgallerini engelleme projesi, birçok yerde olumlu sonuçlar doğururken Milli Egemenlik Caddesi bu uygulamadan nasibini alamadı. Cadde boyunca art arda yer alan dükkanlar, satışa sundukları ürünleri kaldırımda sergilemeye devam ediyor.

CADDELER GÜZELLEŞTİ

Yaklaşık 1 yıl önce başlayan uygulamada şehrin çeşitli noktalarında yer alan reklam panolarına, kaldırım işgaline dikkat çeken afişler asılmıştı. Kamuoyunu bilinçlendirmek adına yapılan bu çalışmalara, zabıta ekiplerinin denetimleri de eklenince birçok caddenin çehresi değişmişti. Kaldırımlarda vatandaşın rahatça yürümesine olanak sağlayan bu uygulama sayesinde caddelerde gözle görülür bir değişiklik yaşanmıştı.

PAZAR YERİNE DÖNDÜ

Uygulamaya ilk başlarda tepki gösteren esnaf, zabıta ekiplerinin sık sık yaptığı denetimler sonucunda kaldırım işgali yapmaktan vazgeçerken, Milli Egemenlik Caddesi'nde değişen bir şey olmadı. Cadde üzerinde yer alan işletmeler satışa sundukları ürünleri sergilemek için kaldırımların büyük bir bölümünü vitrin olarak kullanmaya devam etti. Cadde düzenlemesi yapılan yerlerdeki esnaf, ürünlerini dükkan sınırları içerisinde tutmaya devam ederken Milli Egemenlik Caddesi esnafı kaldırımları pazar yerine çevirdi.

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ

Gün ısı panellerinden restoran masalarına kadar her türlü malzemenin yer aldığı kaldırımlar pentatlon sahasına döndü. Vatandaşlar ise bisikletler için bile özel yolların ayrıldığı cadde üzerinde yürüyememekten şikayetçi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırım mı sergi mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN