Esnafın lise hayali nihayet gerçek oldu

Giriş Tarihi: 18.10.2013

TOBB ve ITSO işbirliğinde Isparta'ya yapılması planlanan teknik ve endüstri meslek lisesi için Belediye Meclisi, Gül Petek Sanayi Sitesi'ndeki 9 bin m2'lik alana onay verdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) işbirliğinde ilimize yapılması planlanan teknik ve endüstri meslek lisesi için Gül Petek Sanayi Sitesi içerisinde belirlenen alana Belediye Meclisi onay verdi. Ekim ayının son meclis toplantısında imar komisyonunun yaptığı çalışma doğrultusunda Sanayi Sitesi içerisindeki Gül Petek Sanayi Kooperatifine ait olan 9 bin metrekarelik alanda endüstri ve teknik lise yapılması oy birliği ile kabul edildi. Buna göre alanın 1/5000 ve 1/1000 uygulama planlarına işlenmesi uygun görüldü. Bu kararla birlikte yapılacak okulun yer sorunu da çözülmüş oldu.

ÇOK BÜYÜK OLACAK
Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve Vali Vahdettin Özkan olmak üzere belediye meclis üyelerine, imar komisyonu üyelerine teşekkür etti. Boyacı, "Uzun süredir hayalini kurduğumuz proje nihayet gerçekleşecek. Isparta çok büyük bir teknik liseyi kazanacak. Bu Isparta'nın yararına olacak" dedi.

SABAH AKDENİZ GÜNDEME TAŞIMIŞTI
Gül Petek Sanayi Sitesi içerisinde belirlenen alana yapılması istenen teknik lise konusunu Sabah Akdeniz gündeme getirmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafın lise hayali nihayet gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN