Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmdeki artışı yeni oteller yedi

Turist sayısında yüzde 7 artış oldu ancak bu artış yeni otel yatırımları nedeniyle otelcilere hiç yansımadı

Giriş Tarihi: 19.10.2013
Turist sayısında yüzde 7 artış yaşanırken, otellere de yenileri ekleniyor. Böylece pasta büyüyor ama dilimleri sürekli küçülüyor. IC Green Palace Genel Müdürü Derya Billur, bu yıl 35-40 bin yeni turistik yatağın faaliyete geçtiğini belirterek, "Yeni tesis yatırımları nedeniyle dolulukları sağlamakta zorlanıyor" dedi.

YÜZDE 7 YETMEDİ

Derya Billur, "35 bin yatak için aylık 100 bin fazla geceleme yapmamız gerekiyor ki doluluklar bir önceki yıla ulaşsın. Bu da toplamda yüzde 7'lik bir artışa denk geliyor. Yani bu yıl yüzde 7'lik bir artışla, doluluklarda geçen yılı yakalayabiliyoruz" diye konuştu. Billur, bu nedenle şuan için ancak geçen yılın rakamlarının yakalandığını söyledi.

TABLODA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

Gelecek yıl da durumun farklı olmayacağını savunan Billur, "Önümüzdeki yıl için 25 bin yeni yatak şu anda inşa halinde. Bu durum gelecek yıl da devam edecek. Otel doluluklarında bir önceki yılı yakalamak için, yine yüzde 6-7'lik artışlar gerekecek" dedi. Billur, yeni tesis yatırımlarıyla ilgili düzenlemenin şart olduğunu savundu. Kundu ve Lara bölgesinde ikinci bant turizm tesislerinin de devreye girdiğine değinen Billur, "Deniz kenarında yer kalmadığı için tesisler ikinci sıraya yapılmaya başladı. Bu nereye kadar devam eder, Toroslara kadar mı gidecek" diye konuştu. Ta

DENİZ PAYLAŞILAMIYOR
Baia Lara Otel Genel Müdürü Özgür Bayrak da Kundu ve Lara bölgesinde yeni tesislerle ilgili konuşarak, denizin kullanımında bu bölgede büyük sıkıntı yaşanacağını savundu. Bölgede ikinci bantta projelendirilmiş 3 yeni tesis olduğunu hatırlatan Bayrak, "Kıyı kullanımı konusunda daha önce yapılan 3 tesise çözüm bulundu, ama yapılacak 3 tesise nasıl bir çözüm bulunacak onu gerçekten biz de düşünüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmdeki artışı yeni oteller yedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN