Rus diplomatı dolandırdılar

Giriş Tarihi: 20.10.2013

Alanya'da emlak dolandırıcılığının bir kurbanı da Azeri asıllı emekli Rus diplomat Khodzhar oldu

Rusya'dan gelerek yerleşik olarak yaşama kararı alan Khodzhar ailesi, peşin ödeyerek sözleşme imzaladığı evin tapusunu 1 yıl geçmesine rağmen teslim alamayınca savcılığa suç duyurusunda bulundu.

PARAYI PEŞİN ÖDEDİ
63 yaşındaki Azeri uyruklu Rus vatandaşı Kemal Khodzhar, Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan emekli olmasının ardından emeklilik günlerini Alanya'da geçirme kararı aldı. Çift 2012 yılının Mart ayında geldikleri Alanya'da tanıştıkları emlak danışmanı Abdullah E. (44) ile Oba beldesinde bulunan siteden bir daire üzerinde anlaştı. Konutun fiyatı olarak belirlenen 55 bin euroluk tutarı peşin olarak veren aile sözleşme ve para verildiğine dair evraklar aldı.

TAPU İŞLEMİ İZMİR'DE DENDİ

Türkiye'de yabancılara mülk satışı işlemlerinin uzun süreceğinin söylenmesi üzerine Khodzhar, eşyalarını taşımak için gittiği ülkesinden dönüşte emlak komisyoncusuna bir daha ulaşamayınca dolandırıldığını anladı. Khodzhar, araştırdığında ise evinin bir başkanısına daha satıldığını ve kredi için üzerine ipotek koyulduğunu öğrendi ve suç duyurusunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus diplomatı dolandırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN