Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçansu Şelalesi'ne 5 dilde dev tanıtım

Giriş Tarihi: 21.10.2013
Kar suyu ile beslenen Çündere (Uçansu) Şelalesi'nin Avrupa ve Rusya'da internet üzerinden tanıtımı başladı. Şelalenin, başta Almanya olmak üzere Avrupa, Rusya ve İskandinav ülkelerinde 5 dilde tanıtımı yapılıyor. Geçen yıl 8 bin Alman, Hollanda, Belçika, İngiliz ve 4 bin Rus turistin ziyaret ettiği Uçansu Şelalesi'ni, 2014'te 25 bin Avrupalı ve Rus turistin ziyaret etmesi tahmin ediliyor. 83 metreden dökülen ve 2 bin 250 metre yükseklikte kar suyu ile beslenen şelale, Alara Çayı'na en görkemli dökülmesini mart, nisan ve mayıs aylarında yaptığı belirtiliyor.

TANITIM BAŞLADI

Rus eko turizmi uzmanı Tasya İbrarimov, eko turizmi kapsamında 2 yıldır Uçansu Şelalesi'ne Rus turist götürdüklerini söylerken, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı da Torosların tarihi ve doğal güzelliklerini gün yüzüne çıkarma ve dünyaya tanıtma için çalışma yaptıklarını kaydetti.

DÜNYADA 21 TANE
Alman eko turizm uzmanı Monika Monari, şelalenin, geçtiğimiz yıllarda sadece Almanca dillerinde yaptıkları tanıtımlarına bu sene İngilizce, Fransızca, Felemenkçe ve Rusçayı da eklediklerini söyledi. Çağlayanın tanıtımını 4 dilde internet üzerinden yaptıklarını belirten Monari, "Uçansu gibi dünyada kar suyuyla beslenen 21 şelale var. Kendine özgü akışıyla Uçansu ilk 9'a giriyor. Almanya'da tanıtımlarımızı sürdürüyoruz. Şelalenin tanıtımını eko turizm kapsamında yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçansu Şelalesi'ne 5 dilde dev tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN