Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turiste pamuk turu

Manavgat'a tatile gelen turistler, alternatif turizm kapsamında önlük takarak pamuk tarlalarında çalışıyor

Giriş Tarihi: 24.10.2013
Antalya'nın Manavgat ilçesinde yabancı turistler, düzenlenen alternatif turlar kapsamında pamuk tarlalarında çalışıyor.

OTELDEN ALINIYOR

Manavgat'ta sabah saatlerinde otellerinden alınan turistler, önce Oymapınar bölgesinde düzenlenen çeşitli aktivitelere katılıyor. Daha sonra Değirmenli köyüne gelen turistlere rehberler eşliğinde pamuğun ekiminden hasadına kadar nelerin yapıldığı anlatılıyor. Rehberler, pamuğun nasıl toplanması gerektiği konusunda da turistleri bilgilendiriyor.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Yabancı tatilcilerden isteyenler, tarlaya girerek pamuk toplayabiliyor. Toplanan pamuklar çuvallarda toplanıyor. Pamuk toplama işlemi yarım ile 2 saat arasında sürüyor. Turistler daha sonra Manavgat Baraj Gölü kıyısındaki restoranda yemek yiyor. Rehber Ejder Zeren, alternatif turizm kapsamında sundukları pamuk turunun turistlerden ilgi gördüğünü söyledi.

30-35 EURO'YA TUR
Pamuk turunu düzenleyen Mustafa Öztürk ise Oymapınar bölgesinde cip ve eşek safari, balık tutma turu, tekne turu gibi değişik aktiviteler düzenlediklerini anlattı. Pamuk turunun da bunlardan biri olduğuna değinen Öztürk, pamuk turlarına her yıl yaklaşık 4-5 bin kişinin katıldığını ifade etti. Öztürk, pamuk toplama turunun çeşitli aktiviteler ile kişi başı 30-35 euro civarında olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turiste pamuk turu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN