Demir adamların yarışı 27 Ekim'de

Bu yıl ikincisi düzenlenen Cumhuriyet Kupası Konyaaltı Orta Mesafe Triatlon Yarışı'na 12'si yabancı, 115 triatlet kayıt yaptırdı. Fransız sporcuların yarışmaya ilgisi dikkat çekti

Giriş Tarihi: 25.10.2013
Bu yıl ikincisi düzenlenecek Cumhuriyet Kupası Konyaaltı Orta Mesafe Triatlon Yarışı, 27 Ekim'de Antalya'da yapılacak. Türkiye Triatlon Federasyonunun Konyaaltı Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Kupası Konyaaltı Orta Mesafe Triatlon Yarışı'na yaklaşık 120 triatlet katılacak. Sporcular, Konyaaltı sahilinde 15 ve 16 no'lu plajlar arasında bin 900 metre yüzdükten sonra, Konyaaltı Kent Meydanı ile Büyükçaltıcak güzergahında 90 kilometre bisiklet kullanacak. Sporcular yarışı, kent meydanı ile Minicity arasındaki 21 kilometrelik parkurda koşarak tamamlayacak.

YABANCILAR DA VAR

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, dün düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, bu yılki yarışlara Türk sporcuların yanı sıra, 10 Fransız, bir Rus, bir Alman ve KKTC'den bir triatletin katılacağını söyledi. Kaydı yapılan sporcu sayısının 115 olduğunu belirten Güneş, yarışların yapılacağı güne kadar bu sayının 120'ye yaklaşmasını beklediklerini ifade etti. Yarışmayı federasyon olarak önemsediklerini belirten Güneş, "Yurt dışında yapılan bu tür müsabakalara katılım sayısı bin 500 ile 3 bin arasında değişmekte. Ben istiyorum ki Konyaaltı'ndaki bu parkurda, bu iklimde, bu güzellikte bu yarışmanın binli, ikibinli, üçbinli rakamlarla yapılması" dedi.

ÇOK ZOR BİR YARIŞ
Yarışları Cumhuriyet Haftası'na denk getirdiklerini ve adına da "Cumhuriyet Kupası" dediklerini anlatan Güneş, yarışların her yıl bu haftada ve aynı parkurda düzenlenmesini istediklerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demir adamların yarışı 27 Ekim'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN