Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Topçu sağlığına kavuştu

Fethiye Şoförler Odası Başkanı Hayrı Topçu'nun ana atardamarındaki aort darlığı, Medical Park'ta onarıldı

Giriş Tarihi: 27.10.2013
Hipertansiyon, bacaklarda şişlik ve çabuk yorulma şikayetleriyle Medical Park Antalya Kalp Hastanesi'ne başvuran 59 yaşındaki Fethiye Şoförler Odası Başkanı Hayri Topçu'ya yapılan tetkikler sonrasında, kalpten çıkan ana atardamar olan aort damarında kum saati şeklinde daralma olduğu ve bu yüzden vücut alt bölümüne az kan gittiği tespit edildi. Topçu, Medical Park Antalya Kalp Hastanesi Direktörü Prof. Dr. Hüseyin Okutan'ın başkanlığındaki ekip tarafından ameliyat edildi.

KÜÇÜK KESİ YÖNTEMİ

Hastakılta açık cerrahi ile darlığın onarılması veya bypass yöntemlerinin uygulandığını belirten Prof. Dr. Okutan "Hastamızdaki darlık kasıktan yapılan küçük kesi sonrası anjiografik yöntemle stent greft yerleştirilerek düzeltilmiştir. Böylelikle hasta erken ayağa kalmıştır" dedi.

SAĞLIK HEDİYESİ
Başkan Hayri Topçu ise operasyon sonrası yüzmeyi, koşmayı, kitap okumayı, espri yapmayı çok sevdiğini belirterek, "Şimdi kendimi daha dinç ve genç hissediyorum. Başta Prof. Dr. Hüseyin Okutan olmak üzere bütün Medical Park Antalya Kalp Hastanesi'ne bana daha sağlıklı günler hediye ettikleri için çok teşekkür ediyorum" diyerek sevincini paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Topçu sağlığına kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN