Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Danimarkalı obezler Antalya'da eriyecek

Danimarka International Health Care Genel Müdürü ve yöneticileri, obezite mağdurları için operasyonlar ve zayıflama kampları konusunda bağlantı kurmak için Antalya'ya geliyor

Giriş Tarihi: 27.10.2013
Sağlık turizmine ivme kazandırmak amacıyla bu yıl 5'inci kez kapılarını açacak olan Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı Anfaş Hetex, bu yıl yurtdışından önemli heyetleri ağırlayacak. Alanında Türkiye'de tek olan ve 14-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek fuarın en dikkat çekici yabancı konuk ise Danimarka'dan. Obez hasta operasyonları ve zayıflama kampları konularında Türk hastaneleri ve kliniklerle bağlantı kurmak amacıyla Danimarka International Health Care'in genel müdürü ve yöneticileri fuara katılıyor. İskandinav hastalara yurtdışında ameliyat olma imkanı sunan International Health Care'in 2004'ten beri İskandinav ülkelerinden 16 bin hastanın yurtdışındaki hastanelerde ameliyat olmasını sağladığı öğrenildi. Polonya'da kozmetik cerrahi, Belçika ve Almanya da obezite cerrahisi, Çin'de de kök hücre tedavisi ve kanser tedavisi hizmetleri sunan Danimarkalı organizasyonun bu ağına Antalya'yı da obezite cerrahisinde eklemek istediği açıklandı. Organizasyon, hali hazırda İstanbul ve İzmir'de iki hastaneyle göz ameliyatları ve kanser tedavisi alanında işbirliği yapıyor.

OBEZİTE MERKEZİ

Danimarkalı heyetin ileri aşamada Antalya'da Bariatric (Obezite) Merkezi kurmayı ve Avrupalı obezleri burada tedavi etmeyi hedeflediği öğrenildi. Danimarka International Health Care yönetimi, fuar için Anfaş ile yaptığı yazışmalarda, Antalya'da Bariatric (Obezite) Merkezi kurmayı ve Avrupalı obezleri burada tedavi etmeyi hedeflediğini açıkladı. Merkezde gastrik bypass ve gastrik sleeve gibi obezite ameliyatları gerçekleştirmek istediklerini vurgulayan Danimarkalı organizasyonun, bu konuda Antalya'da partner arayacağı bildirildi.

TAM TEŞEKKÜLLÜ MERKEZ

International Health Care yönetimi böyle bir merkezin Avrupa'da da kendi alanında ilk olacağını belirterek, Antalya'yı seçme nedenlerinin iklimsel özelliklerin yanı sıra, Avrupa ülkelerine göre fiyat avantajının olduğunu kaydetti. Ayrıca Danimarkalı organizasyonun Anfaş ile yaptığı yazışmalarda, "Bu merkez, Antalya'da sağlık turizmini önemli ölçüde arttıracaktır. Türk doktorlara obezite cerrahisinde uzmanlaşmak için büyük bir fırsat doğacak" cümleleriyle Antalya açısından merkezin önemi de vurgulandı.

OPERASYONA KISA SÜREDE DÖNÜŞEBİLİR
ANFAŞ Fuar Direktörü Arzu Yüngül, Danimarkalı heyetin ziyaretinin kısa sürede hayata geçebilecek bir operasyona dönüşebileceğini söyledi. Obezitenin dünyanın genel bir sorunu haline geldiğine dikkat çeken Yüngül, "Ciddi operasyonlar yapılıyor. Yada özel klinikler ve diyetisyenlerle özel kamp programları gerçekleşiyor. Antalya iklimsel özellikleri ve sağlık alt yapısıyla bu alan için oldukça uygun" diye konuştu.

EKONOMİK AÇIDAN ÖNEMLİ
Bu tip bir organizasyonun ekonomiye büyük katkı sağlayacağının altını çizen Yüngül, "Zayıflamak amacıyla seyahat eden bu hastalar hem uzun konaklıyorlar, hem de refakatçileriyle birlikte geliyorlar. Bir haftada kilo vermek söz konusu değil. Geldikleri zaman belki 3 ay kalıyorlar. Ayrıca kültürel ve sosyal aktivitelere de katılım gösteriyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Danimarkalı obezler Antalya'da eriyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN