Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethiye için buluştular

FETOB Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı, Muğla Valisi Güvençer'in katılımı ile yapıldı. Toplantıda ilçenin sorunları ve çözümler konuşuldu

Giriş Tarihi: 27.10.2013
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FETOB) Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in katılımıyla Liberty Hotel Lykia Konferans salonunda yapıldı. FETOB Meslek Komiteleri tarafından düzenlenen toplantıda meslek komitelerinin sorunlarından çok Fethiye'nin sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü. Toplantıda Fethiye ticaretinin büyümesi için her konuda kalitenin arttırılması, Fethiye Körfezi'nin temizlenmesi, kurvaziyer iskelesi yapılması görüşleri ön plana çıktı.

'ÇOK ÇALIŞMALIYIZ'
Toplantıya Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve meslek komitesi üyelerinin yanı sıra Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, bazı belde belediye başkanları, daire amirleri de katıldı. Muğla Valisi Güvençer, her konuda daha çok çalışmak gerektiğini belirterek, "Ortak sorunlar ve ortak çözüm önerileri için ben de sizler gibi birlikte hareket etmenin önemine inanan birisiyim. Kurumsallaşma ve ortak iş yapma kültürü daha da artarsa başarı gelecektir" diyerek Fethiye Körfezi'ne kurvaziyer iskelenin mutlaka yapılması gerektiğini, görevde olduğu sürece de takipçisi olacağını söyledi. FETOB Başkanı Akif Arıcan, daha önce yapılan toplantıların sonuçlarını almaya başladıklarını söyledi. 2008 yılından beri yaptıkları toplantıların çok verimli geçtiğini, meslek komitelerinin belirlediği 167 sorunun çözümü için çalıştıklarını bunlardan en önemlilerinden 35'inin çözüldüğünü ve çözülmekte olduğunu söyleyen Arıcan, "Bu 167 sorundan dolayı TBMM'de 5 soru önergesi ve kanun teklifleri verildi. Bazıları çözüldü, bazıları da çözüm aşamasında" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye için buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN