Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeşlik köprüsü

Bitlis'i 2 gün ziyaret eden muhtarlar için Tatvan'da veda gecesi gerçekleştirildi. Antalya'dan 37 mahalle muhtarı ile 3 emniyet mensubunun katıldığı program sonunda Bitlis ve Antalya kardeş kent ilan edildi

Giriş Tarihi: 28.10.2013
Bitlis ve Antalya il emniyet müdürlüklerinin, 'Biz bir bütünüz birlikte büyürüz' sloganıyla başlattığı dostluk ve kardeşlik köprüsü projesi kapsamında Bitlisli ve Antalyalı muhtarlar kardeşlik köprüsü kurdu.

KARDEŞ İLAN EDİLDİ

Dostluk köprüsü kurulması amacıyla daha öncesinde Antalya'ya gelen Bitlisli muhtarlar bu kez dostluk köprüsünün pekişmesi adına Antalyalı muhtarları Bitlis'te ağırladı. 2 günlük bir program kapsamında Bitlis'i gezen muhtarlar için Tatvan ilçesinde veda programı düzenlendi. Antalya'dan 37 mahalle muhtarı ile 3 emniyet mensubunun katıldığı program çerçevesinde yeni dostlukların kurulması adına Bitlis ve Antalya kardeş şehir ilan edildi.

DÜŞMAN ÇATLATTIK

Düzenlenen veda yemeğinde konuşan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, kurulan dostluk köprüsünün önemi vurgu yaparak, düşman çatlattıklarını söyledi. "İstanbul'u, Çankırı'yı, Erzurum'u, Bitlis'i, Antalya'yı, Yozgat'ı, Şırnak'ı ayrı görenler ve ayrı görmek isteyenler var. diyen Vali Yurdakul, "Bitlis'ten, Antalya'dan yükselen bu ses ve ışık bütün Türkiye'ye örnek olacak" dedi.

BARIŞA KATKI SUNACAK
Muhtarlar arasında kurulan dostluk köprüsünün ülke barışına da katkı sağlaması temennisinde bulunan Bitlis İl Emniyet Müdürü Sadedtin Akgüç ise, kardeşlik köprüsünün Türkiye'ye yayılacağını söyledi. Antalya Kepez Muhtarlar Derneği Danışmanı Mehmet Karadeniz Bitlis'teki muhtarların çok güzel ve anlayışlı idarecilere sahip olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşlik köprüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN