Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta TYÇP'de geçici iş sevinci

Giriş Tarihi: 29.10.2013
İŞ-KUR İl Müdürlüğü ile diğer kamu kurum ve kuruluşları işbirliğince gerçekleştirilen "Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 400 kişilik kontenjan için 2452 başvuruda bulunuldu. Halk Eğitim Merkezi'nde noter huzurunda düzenlenen çekilişte asil ve yedek listeler oluşturuldu.

9 AY ASGARİ ÜCRET

Isparta İŞ-KUR İl Müdürü Hüseyin Ergin, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 400 kişiye belediye, okul ve camilerde istihdam yaratılacağını söyledi. Ergin, 9 ay boyunca asgari ücret üzerinden maaş alacaklarını ve sosyal güvence imkanı da bulacaklarını kaydetti. Isparta'ya 400 kişilik kontenjan verildiğini belirten Ergin, genellikle temizlik alanında işçi istiyorsak bu bayan olmalıdır diye düşündük. Üç yıldır devamlı bayan olarak alıyoruz. 400 kontenjan asil olmaz üzere en az yarısı kadar da yedekler olacak. Tamamen şeffaf bir şekilde noter huzurunda çekiliş yapıyoruz" dedi.

6 AYDIR İŞ ARIYORDU

Kura çekiminde ilk şanslı isim olan Sultan Canıtez, "6 aydır iş arıyordum. Bugün şans bana güldü" diye konuştu. Kura çekiminin ardından belediyelerde 188, Milli Eğitim Müdürlüğünde 140, İl Müftülüğü bünyesinde 22, Şarkikaraağaç ve Atabey Köylere Hizmet Götürme Birliği'nde 40, Yenişarbademli Orman Bölge Müdürlüğü'nde 5 ve Yalvaç Meslek Yüksek Okulu'nda 5 olmak üzere 400 işçi çalışacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta TYÇP'de geçici iş sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN