Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm sonbahar bereketi yaşıyor

Turizmde sonbahar bereketi devam ediyor. Rekor artışın yaşandığı Eylül'ün ardından Ekim de rekorların ayı oldu. Turist sayısı 10.8 milyonu buldu. Yıllık artış ise yüzde 8

Giriş Tarihi: 29.10.2013
Eylül ayını turist sayısında rekorla tamamlayan Antalya'da sonbahar bereketi Ekim ayında da devam etti. Eylül ayında turist sayısında yüzde 9 artışın yaşanmasının ardından, Ekim ayında da aylık bazda artış yüzde 16'yı buldu. 1-27 Ekim arasında Antalya Havalimanı'na gelen turist sayısı 1 milyon 92 bin'e ulaştı. Günlük bazda da 5 Ekim tarihinde 65 bin 752 turistle tüm Ekim ayları rekoru kırıldı. Antalya Havalimanı'na gelen turist sayısı yıllık bazda ise 10 milyon 700 bin oldu.

YÜZDE 7 ORANINDA ARTI
1 Ocak-27 Ekim tarihleri arasında Antalya Havalimanı'na gelen turist sayısında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 7 artış yaşandı.

GAZİPAŞA'YLA FARK YÜZDE 8'E ÇIKIYOR
Gazipaşa Havalimanı ile birlikte yıllık bazdaki artış yüzde 8, sayısal fark da 780 bin oldu. Gazipaşa Havalimanı'na gelen turist sayısı ise 27 Ekim itibariyle 122 bin 368'e ulaştı. İlk kez geçen yıl Nisan ayında orta gövdeli uçukların uçuşuna açılan Gazipaşa'da geçen yıl bu sayı 42 bin seviyesindeydi. İki havalimanı toplamında ise turist sayısı 10 milyon 822 bin oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm sonbahar bereketi yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN