Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABT'nin çocuk bonkörlüğü

Hazırladıkları çocuk oyununda bonkör davranan ABT, rejisör Engindeniz'in her istediğini yerine getirip masraftan kaçınmadı

Giriş Tarihi: 30.10.2013
Bir Kurbağayım adlı çocuk oyununda masraftan kaçınmayan Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, (ABT) büyük seyircileri için hazırladığı birçok gösteriden çok daha pahalı bir prodüksiyon hazırladı. Rejisör Nilbanu Engindeniz'in her isteğini yerine getirmeye çalışan ABT Müdürü Müfit Kayacan, çocuk izleyicilerinin tekrar tekrar izlemekten sıkılmayacakları bir gösteri sunduklarını söyledi. Gizem Karasu imzalı rengarenk kostümler için lasse, Abraham, moneray, gofre, payetli gibi 25 çeşitten 250 metre kumaş harcandı. Kostümleri DT'nin emekli terzisi İsmail Kaya dikti. Yer bezi olarak 90 metre kumaş kullanıldı. Sahne ressamı ve heykeltıraş Mehmet Yitik Özşimşek'in hazırladığı 72'şer metrekarelik 2 fon perdesi için de, 120 metre Fransız güneşliği türü kumaş kullanıldı. Perde ve dekorlar 17 galon boya ile renklendirildi.

EMEKTAR TERZİ

Kostüm ve dekorların tamamlanmasının bir aydan fazla sürdüğü oyunun fon perdelerinin hazırlanışı, ayrı bir hikaye. Aynı zamanda strafordan kurbağa heykelleri de hazırlayan perdelerinin yaratıcısı Özşimşek, çalışmasına zarar gelmesin diye 10 gün boyunca Antalya Büyükşehir Tiyatrosu'nun kanepesinde geceledi. Ünlü ressam Mahir Güven'in öğrencilerinden Özşimşek, ilk gününü fon perdelerini asacak yeri ve mekanizmayı hazırlamak için geçirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABT'nin çocuk bonkörlüğü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN