Türkiye'nin en iyi haber sitesi

13 bin kişi danıştı

Giriş Tarihi: 5.11.2013
Isparta İstihdam Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Hanlıoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirildi. Kentte 13 bin kişinin iş ve meslek danışmanlarından faydalandığı açıklandı. İşkur İl Müdürü Hüseyin Ergin, hedeflerinin başında özel sektörde işe yerleştirme oranları olduğunu ifade ederek "2013 yılında hedefimiz 4 bin 670 kişi olmasına rağmen, hedefi aşarak 5 bin 670 kişiyi işe yerleştirdik. Bu rakam ocak ve eylül ayları içerisinde gerçekleşti. Bu Isparta'nın başarısını göstermektedir" dedi.

BİN ZİYARET

Ergin, bin işyerini ziyaret ettiklerini, 223 kişiye girişimcilik eğitimi verdiklerini bildirdi. Ergin, iş ve meslek danışmalarının vatandaşa ulaşmada başarı sağladığını belirterek, "İş ve meslek danışmanlarından 13 bin kişi yararlandı" diye konuştu.

İYİ SEVİYEDEYİZ
Isparta Vali Yardımcısı Hanlıoğlu ise gelişmekte olan ülkelerin en büyük sorunlarından birinin istihdam olduğunu söyledi. İstihdamda sıkıntı yaşanmasına rağmen işe yerleştirme oranlarında iyi seviyede olduklarına ifade eden Hanlıoğlu, istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmaların devam edeceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
13 bin kişi danıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN