Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burdur Cumhuriyet Lisesi yıkılıyor

Giriş Tarihi: 6.11.2013
Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, deprem riski nedeniyle yıkım kararı alınan Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde incelemelerde bulundu.

VELİLERİN KARARI

Vali Yılmaz mevcut Cumhuriyet Lisesi'nin binasını deprem riski nedeniyle yıkıp, buraya A kalite bir okul binası yapmak istediklerini söyledi. Okul Aile Birliği üyeleri ile görüşen Vali Yılmaz, yıkım kararıyla ilgili görüşlerini dinledi. Okul Aile Birliği üyeleri, Vali Yılmaz'a, kışın taşınmak istemediklerini, bu nedenle Sağlık Meslek Lisesi'ne yarıyıl tatilinde taşınmak istediklerini dile getirdi. Vali Yılmaz, okul velilerinin de kararının önemli olduğunu belirterek dilekçe yazarak isteklerini bildirmelerini söyledi.

YARIYIL TATİLİNDE SAĞLIK ML'YE TAŞINIYOR
Vali Yılmaz, görüşme sonucunda Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin yarıyıl tatilinde yeni yapılan Sağlık Meslek Lisesi'ne taşınacağını dile getirirken, "Deprem testi sonucunda binamız C-17 riskli çıkmıştır. Biz buraya daha modern bir bina teklif ediyoruz. Okulumuzu yarıyıl tatiline taşıyalım, öğrencilerimiz yeni Sağlık Meslek Lisesi'nde okumaya başlasınlar. Buraya güzel A kalite bir okul yapalım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur Cumhuriyet Lisesi yıkılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN