Atalay gazetecilerle buluştu

Basın ilan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 7.11.2013
Basın ilan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Antalya basınının çok değerli olduğunu söyleyen Atalay, "Kimse sizden daha üstün değil. Siz adım atarsanız, kimseden de geri kalmazsınız. Burada birikimli insanlar var. Gazeteciler arasında emekli olup da buralara yerleşmiş gazeteciler var. Onlardan da yararlanabilirsiniz. Siz daha birçok genç yetiştirebilirsiniz. Gençler de elinizde çok ciddi imkanınız var" şeklinde konuştu.

ADIMLARI ATAMADIK
"Antalya'da istediğimiz adımları atamadık" diyen Atalay sözlerine şu şekilde devam etti: "Bunu Basın İlan Kurumu zorluyor diye düşünmeyin. Biz birlikte neler yapabiliriz, asıl amaç o. Basın İlan Kurumu ilan veriyor da gazetecilik baskı altına alınıyor, bunlar asla kabul edilemez. Sadece sizi olgunlaştırmaya, zenginleştirmeye, güçlendirmeye çalışıyoruz. Çalışanların daha fazla maaş aldığı, daha fazla reklam aldığı, gazete patronlarının daha fazla kazandığı bir habercilik arzu ediyoruz" dedi. Yarınlara daha iyi bakmada, projeleri hayata geçirmede daha etkin bir basının oluşmasını arzu ettiklerini belirten Atalay, "Yerel basının, ulusal basın kadar güçlenmesini, sizin gücünüzden hareketle ulusal basının kendini dizayn etmesini arzu ederiz. Her bir gazetenin daha fazla satış yapması, daha etkin olması, daha çok sorun çözmesi ve işsiz olan gazetecilerden istihdam etmesini arzu eden kurumlardanız."

RESMİ İLANLARI KESEBİLİRİZ
Yakın zamanda gerçekleştirdikleri denetlemelere değinen Atalay, "Biz bunları rapora dönüştürmedik. Gaziantep'te kriterlere uymayan 11 gazete ilandan düştü, şu an 5 gazete var. Ben hala toplu satışların olabileceğini düşünüyorum. Ankara'daki bir gazete 3 bin satmak zorunda. Adam sadece bir bayiden meclise 3 bin gazete satıyor. Düşürdük ilanı. Araya kaç bakanımızı soktu. Ama biz kuralları uygulamak zorundayız. Sizi büyütmek zorundayız. Artık hiç kimse kendi ilanlarını kriterlere uygun olmayanlara vermek istemiyor. Biz sizi kriterlere uygun hale getiremezsek, ilanı kesmek zorunda kalacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atalay gazetecilerle buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN