Küçük topla büyük tanıtım

Giriş Tarihi: 7.11.2013

46 gramlık küçük beyaz topla, Türkiye büyük tanıtım yapacak. 4 gün sürecek turnuva dünya üzerinde 39 kanalda 18 saat naklen yayınlanacak

Antalya, European Tour'un en önemli organizasyonlarından Race to Dubai'nin 11 aylık maratonunun yarı finali olarak kabul edilen Turkish Airlines Open 2013'e ev sahipliği yapıyor. Bugün başlayacak turnuva 10 Kasım'da sona erecek. 7 milyon dolar ödüllü turnuvada aralarında dünyaca ünlü golf oyuncusu Woods'un da yer aldığı 78 profesyonel, 18 çukurlu The Montgomerie Maxx Royal Otel tesislerinde mücadele edecek.

BASIN TOPLANTISI YAPILDI

Dünya starı Tiger Woods'un da yarışacağı PGA Eurapean Tour Final serisinin üçüncü ayağı Turkish Airlines Open 2013 Golf Turnuvası öncesi basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve ünlü golfçü Tiger Woods'un yanı sıra, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve çok sayıda yerli, yabancı gazeteci katıldı.

ÖNEMLİ ETKİNLİK
Bakan Çelik, önemli bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, bu organizasyonun Türkiye'ye kazandırılmasında birçok kişinin emeğinin geçtiğini kaydetti. Bakan Çelik, "Bu turnuvanın Türkiye'de yapılmasının çok büyük önemi var. Dünyanın önde gelen golfçülerini Belek'te buluşturan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye golfün iki kıta arasındaki vuruşunun ardından bu etkinliğin başlaması bizim için çok kıymetlidir" diye konuştu.

38 MİLYON ZİYARETÇİ
Türkiye'nin son 10 yılda ekonomik sosyal ve kültürel alanda önemli ilerlemeler kaydettiğini belirten Bakan Çelik, "Türkiye ekonomisini 800 milyar dolara ulaştırdı. Dünyanın 17. Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi oldu. 35.7 milyon ziyaretçiyle dünya turizm pazarında Türkiye 2012 yılında 6. sırada yer aldı. Buna bağlı olarak da farklı etkinlikler ve turnuvalar Türkiye'de gerçekleşiyor. 2013 yılının ilk 9 aylık döneminde yüzde 10'luk bir artış yakalandı. Bu dünya ortalamasının 3 katı bir artıştır. 2013 yılında 38 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Türkiye sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel zenginlikler ve sunduğu hizmet kalitesi ile dünyanın en önemli turizm merkezlerinden" dedi. Çelik, Dünya Turizm Örgütü'nün 2013 yılının ilk 8 aylık verilerine göre Türkiye'nin yüzde gelirini en fazla attıran 3. ülke olduğunu bildirdi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük topla büyük tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN