Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çelik'ten sanata destek

Antalya'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür ve Sanat Merkezi'nin açılışını yaptı

Giriş Tarihi: 8.11.2013
Belek'te düzenlenen Turkish Airlines Open Golf Turnuvası'nın açılış töreni için Antalya'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, törenin ardından Ahmet Muhtar Kızıltan Kültür ve Sanat Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Aynı zamanda merkezin ilk sergisi olan hat sanatçısı Mehmet Çebi'nin eserlerinin yer aldığı Aşk-ı Nebi San'at Olunca adlı serginin de açılışını yapan Çelik, burada yaptığı konuşmada bilgiye ulaşmanın önemine ve bilginin doğru kullanılmasının faydalarına değindi.

BİLGİ ÇAĞI VURGUSU
İçinde bulunduğumuz çağın bilgi çağı olduğuna dikkat çeken Çelik, edinilen bilginin doğru kullanılmadığını belirtti. Geçmiş yıllarda insanların temel probleminin bilgiye ulaşmak olduğunu aktaran Çelik, bugün internet sayesinde bilgiye çok kolay bir şekilde ulaşıldığını söyledi. İnsanlığın çağın gerektirdiklerine uygun bir duruş sergileyemediğini dile getiren Çelik, "Geçmiş yüzyıllarda yazılan metinlerde şu ifade ediliyordu, insanoğlu, bilgiye yeterince ulaşamıyordu, ulaşamadığı için hakikate ulaşamıyordu. İnsanoğlu bilgiye ulaşamadığı için hakikat adına yeryüzünde bir eylem ya da duyarlılık ortaya koyamıyordu. Bugün ise tam tersi bir durumla karşı karşıyayız. Bilgiye ne kadar çok ulaşırsak hakikatle aramızdaki tablo o kadar kalınlaşıyor. Bilgiye ne kadar çok ulaşırsak yetime el uzatmak, mazlumlara yardım etmek, duyarlılığımızı çoğaltmak, kalpten kalbe konuşmak konusundaki insanoğlunun ortaya koyduğu birikim giderek zayıflıyor" dedi.

YALNIZLAŞMA

Bilginin bu kadar yaygınlaşmasının insanın ünsiyet kabiliyetini yok eden bir tehdit olduğunu söyleyen Çelik, "İnsanlar giderek bilgi bombardımanın içinde yalnızlaşıyor. Bakınız geçmişte doğru olanın ne olduğu bilinmediği için acımasız savaşlar ortaya çıkıyordu, bugün bilgi konusunda insanoğlunun temel duyarlılıklar konusunda hiç bir problem yok" şeklinde konuştu.

PARTİLİLER İLE TOPLANTI YAPTI
Konuşmasının ardından sanat ve kültür merkezini Antalya'ya kazandıran Ahmet Muhtar Kızıltan ve hat sanatçısı Mehmet Çebi ile sergiyi gezen Çelik, eserler hakkında bilgi aldı. Hz. Muhammed'in fiziksel özelliklerinin hat sanatı kullanılarak anlatıldığı eserleri beğeniyle inceleyen Çelik, buradan partisinin il başkanlığına geçti. Ak Parti il binasında partililer ile bir araya gelerek basına kapalı bir toplantı gerçekleştiren Çelik, akşam saatlerinde Ankara'ya döndü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çelik'ten sanata destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN