Üniversiteli postacı geliyor

Emeklilik teşvikiyle kadrosu boşalan Antalya PTT'sinde, üniversite mezunu postacılar işe başlıyor

Giriş Tarihi: 14.11.2013
PTT Genel Müdürlüğü, yaşlanan kadrosunu gençleştirmek için yüzde 40 emeklilik teşviki uyguladı. Bu haktan yararlanan Antalya PTT Başmüdürlüğü'nde görevli 69 memur ve 41 dağıtıcı emekliye ayrıldı. Boşalan kadrolar, üniversitede mesleki eğitim alan gençlerle takviye ediliyor. Gençleştirme programı kapsamında başvurusu kabul edilenler, 15 gün sonra PTT Antalya Başmüdürlüğü'nde göreve başlayacak.

DİPLOMALI POSTACILAR

Posta dağıtmak için gün sayan dağıtıcılar, üniversitelerin Posta Hizmetleri, Lojistik Hizmetler Yönetimi, Uluslararası Lojistik, Kadro Hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık Yönetimi, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik ya da Lojistik bölümlerinden mezunlar arasından seçildi. Hali hazırda bu mesleğin eğitimini almış olan yeni personel, birkaç günlük hizmet içi eğitimin ardından sokaklara çıkacak.

PERSONEL EKSİĞİ KALMADI

Emekli olan 41 dağıtıcının yerine taşeron ilavesi ile 60'ın üzerinde personel görev yapacak. İl genelindeki 134 PTT işyerinden emekli olan 69 gişe memurunun yerine ise yeni 92 gişe memuru alındı. Takviyelerle bin 94 dağıtıcı, memur ve hizmetli ile hizmet vermeye devam edeceklerini bildiren Başmüdür Mustafa Kaplan, "Nüfus artışını göze alarak, ayrıca daha iyi hizmet verebilmek için personel sayımızı arttırıyoruz. Memur sıkıntısı sona erecek ve gişelerde bekleme olmayacak" diye konuştu.

FATURA UYARISI
Yasal olmayan fatura merkezlerinden doğan problemlerde alınan belgelerin geçerliliğinin olmadığını da hatırlatan Kaplan, "Fatura ödeme merkezleri yerine yasal olan PTT tercih edilmeli" diye uyardı. Son bir yıl içerisinde Yıldız, Etiler, Yeşilırmak Mahalleleri ve Toptancı Hal'e şube açtıklarını kaydeden Kaplan, "74 şube, 34 acente, 26 merkez müdürlüğü, 2 dağıtım müdürlüğü ve 1 posta işleme yerinde Antalyalıları bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli postacı geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN