Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel'den siyasi nezaket

Giriş Tarihi: 16.11.2013

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, Üst Kurul, Antalya Büyükşehir ve 19 ilçenin adaylarını görüşürken toplantıdan ayrılıyor

Yerel seçimlere sayılı bir zaman kala Ankara kulislerindeki hareketlilik de arttı. Kimin, hangi şehirden aday olacağı en çok merak edilen konular arasında yer alırken Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel'in adı da Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öne çıkan isimler arasında geçiyor.

BAZEN TOPLANTIDAN ÇIKIYOR

Ak Parti'nin adaylarını belirleyecek olan 11 kişilik Üst Kurul'da yer alan Menderes Türel'in de Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına sıcak baktığı Ankara kulislerinin en çok konuşulan konularından biri oldu. Genel Başkan Yardımcısı Türel'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Üst Kurul toplantılarından zaman zaman ayrıldığı gözlenirken, siyasi kulislerde bunun nedeninin 'siyasi nezaket' olduğu konuşuluyor.

SIRA ANTALYA'YA GELİNCE

Menderes Türel'in Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına en yakın isimlerden biri olması nedeniyle Üst Kurul tarafından değerlendirmeye alınacağı kesinlik kazanırken, Türel'in siyasi nezaketini bu noktada ortaya koyduğu öğrenildi. Ak Parti Genel Merkezi'ne yakın kaynaklar, Başbakan Erdoğan ve Üst Kurul üyelerinin, kendisinin de bulunduğu bir ortamda değerlendirme yapmasının etik olmadığını düşünen Türel'in, Antalya Büyükşehir ve 19 ilçenin adayları ile ilgili görüşme başladığında izin alarak salondan ayrıldığını bildirdi.

TEKRAR TOPLANTIYA DÖNÜYOR

Türel'in çıkmadan önce sebebini Başbakan Erdoğan'a aktardığı ve Antalya adaylarıyla ilgili görüşmelerin sona ermesinin ardından tekrar toplantıya döndüğü öğrenildi. Türel'in siyasi nezaketi Ankara kulislerinde başkan adaylığına sıcak baktığının bir göstergesi olarak da değerlendirilirken, Başbakan Erdoğan'ın da bu hareketi saygıyla karşıladığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel'den siyasi nezaket
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN