Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaş Mobese devreye girdi

Giriş Tarihi: 16.11.2013

Sinanoğlu Caddesi üzerindeki hatalı virajda yaşanan kazalar, bölgede yaşayan halk tarafından fotoğraflandı. Bölge halkı bu yolla ilgililere sesini duyurmaya çalışıyor

SABAH Akdeniz'in daha önce gündeme taşıdığı kent merkezindeki ölüm virajları ile ilgili hiçbir kurumun harekete geçmemesi, vatandaş tepkisinin büyümesine neden oldu. Seslerini yetkililere duyurmak için çeşitli yollar arayan vatandaşlar, çareyi söz konusu virajlarda yaşanan kazaları fotoğraflamakta buldu. Özelikle Sinanoğlu Caddesi üzerinde yer alan virajda gün aşırı gerçekleşen kazaları fotoğraflayan bölge halkı, isteklerini duymayanlara bu kez görsel olarak seslendi. Çevrede yaşayanlar, kaza yapan kişilerin önce yardımını koştu, ardından kazayı fotoğrafladı.

MUHTAR HAKLI ÇIKTI

SABAH Akdeniz'in sayfalarına taşıdığı haberde Antalya'daki hatalı virajlar konu edilmiş, çevre halkının görüşlerine yer verilmişti. Zümrütova Mahalle Muhtarı Kemal Ağan, yoldaki hatalara dikkat çekmiş ve "Viraja ne kadar yavaş girerseniz girin, yoldaki hata aracın kontrolünü zorlaştırıyor. Yağmurlu günlerde yoldaki tehlike daha da artıyor. Burası en son 8 yıl önce asfaltlandı. Virajdaki hataya asfaltın engebeli yapısı da eklenince sürücüler araçlarının hakimiyetini kaybediyor" demişti. Muhtarın yaptığı bu uyarıyı kimse dikkate almazken, art arda yaşanan kazalar Ağan'ın haklılığını ortaya koydu. SABAH Akdeniz'in haberinin ardından virajda birçok kaza yaşandı.

MAHALLELİ ÖFKELİ

Haberin yayınlanmasının ardından 2 ay gibi bir süre geçmesine rağmen, bölgede en küçük bir değişiklik yaşanmadı. Mahalle sakinlerinden Sadullah Polat, evinin önünde ölümün kol gezdiğini ve bu nedenle kendilerini güvende hissetmediklerini ifade etti. Yaptıkları tüm başvurulara rağmen hiçbir çözüme ulaşamadıklarını aktaran Polat, "Mahalle muhtarımız, burada yaşayan halk olarak kazaların önlenmesi için başvurmadığımız yer kalmadı. Ama hiç kimse oralı olmadı. Burada birileri yaralanıyor, ölüyor, evi, aracı, eşyası zarara uğruyor ve her nedense yetkililer bu duruma seyirci kalıyor. Bizlere hizmet etmekle, şehrin sorunlarını çözmekle sorumlu kişiler nerede?" şeklinde konuştu.

KENDİLERİ ÇEKTİLER
Virajda yaşanan kazaların fotoğraflarını kendi çabaları ile çekip SABAH Akdeniz'e ulaştıran bölge halkı, "Sözlerimizi duymazdan gelenler, bu fotoğraflardaki acıyı da görmezden mi gelecek?" diye sordu. Yetkilileri sorunun çözümü için bir kez daha görev çağırdıklarını belirten mahalle sakinleri, yolun fiziki kusurları düzeltilene kadar mücadele edeceklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaş Mobese devreye girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN