Geleceğin yıldızları

Giriş Tarihi: 17.11.2013

Türkiye'nin gelecekteki futbol yıldızlarını belirlemek için düzenlenen FCB Escola Camp Avea 2013 ikinci dönem kampına 15 kız, 100 çocuk ve 12 antrenör katıldı

Türkiye'nin gelecekteki futbol yıldızlarını belirlemek amacıyla düzenlenen FCB Escola Camp Avea 2013 yılı ikinci dönem kampı, Antalya'da yapıldı. Avea'nın, FC Barcelona ile Rixos Lares Otel sahalarında düzenlediği FCB Escola Camp Avea 2013 ikinci dönem kampı sona erdi. Bu yılki kampa, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Trabzon, Ağrı, Erzurum, Erzincan, Adana, Van, Samsun, Mersin ve Mardin'den 9-14 yaş arası 15'i kız, 100 çocuk ve 12 antrenör katıldı.

SERTİFİKALARINI ALDILAR

Bir haftalık kampta, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Ağrı ve Mersin'deki Sevgi Evleri'nden 6'sı kız 15 çocuk da yer aldı. Futbolcu adayları, kamp sonunda sertifikalarını aldı. Genç futbolcular Barcelonalı antrenörlerden imza alarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Kampın sonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, projenin uluslararası alanda iki ödül aldığını söyledi. Barcelona antrenörlerinin bugüne kadar 30 ülkede ücretli olarak 30 bin çocuğa eğitim verdiğini ifade eden Feridun, Türkiye'de ise tüm masrafların Avea tarafından karşılandığını belirtti.

4 BİN GÖRÜŞME YAPILDI

Feridun, son iki senede şehir şehir dolaşarak 4 bin çocukla görüştüklerini, bunların 500'ünün kampta eğitim aldığını anlatarak, "Eğitimi tamamlayan 500 çocuktan 14'ü U12, U13, U14 milli takımlarına, 25'i ise birinci ve ikinci lig takımlarının altyapılarına davet edildi. İki yıldır düzenlenen kamplara kızlar ile Sevgi Evleri'nde kalan 35 çocuğumuz da katıldı" dedi. FC Barcelona antrenörlerinden Jordi Mola Beltran ise gittikleri eğitimlerde oyunculara ve antrenörlere Barcelona'nın oyun anlayışını öğretmeye çalıştıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin yıldızları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN