Antalya CHP karıştı

Giriş Tarihi: 19.11.2013

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Konuksever Mahallesi'nde yapılması planlanan alışveriş merkezi ile ilgili açıklamalarının yankılarını Sabah Akdeniz'e anlattı. Kendi partililerini hedef alan açıklamalarda bulunan Sapan, söylediklerinde ısrarcı olduğunu belirtti. İl Başkanı Kök, "Konu meclise iade edilecek" açıklaması yaptı

Antalya CHP Milletvekilleri Yıldıray Sapan, Osman Kaptan ve Arif Bulut'un kendi partililerini hedef alan açıklamaları Antalya'nın bir numaralı gündem maddesi oldu. Konuksever Mahallesi'nde yapılması planlanan AVM'ye CHP grubunun yeterli tepkiyi göstermediğini ve hatta örtülü şekilde evet dediğini söyleyen Yıldıray Sapan, yaptıkları açıklamaların kamuoyunun takdirini kazandığını ve Antalya'nın, özellikle de CHP'nin bu yanlıştan döneceğini söyledi. Alınan kararla CHP'nin adının rant iddiaları ile birlikte anıldığını ve bundan rahatsızlık duyduğunu söyleyen Sapan, "Bu bir rant projesi. Antalya ve parti kamuoyu kanıyor" şeklinde konuştu.

GÖRÜŞ AYRILIĞI OLUŞTU

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Kasım ayı toplantısında kabul edilen Antalya'nın en büyük AVM'si, daha oylama sırasında CHP'yi ikiye bölmüştü. AVM inşaatının yapımına onay veren maddenin mecliste kabul edilmesinin ardından tepkisini toplantıyı terk ederek gösteren Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'e, CHP Antalya Milletvekilleri Arif Bulut, Osman Kaptan ve Yıldıray Sapan da yaptıkları açıklamalar ile destek olmuş ve alınan kararın yanlış olduğunu belirtmişlerdi. Düzenledikleri basın toplantısında CHP İl Başkanı Devrim Kök ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın AVM inşaatı ile ilgili tutumlarının partiye zarar verdiğini ve yanlış bir karara imza attıklarını söyleyen milletvekilleri, parti içindeki görüş ayrılığını sert bir dille ortaya koymuştu.

RANT VE PEŞKEŞ
Konuyla ilgili Sabah Akdeniz muhabiri Can Yücel ile özel bir görüşme yapan CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, yaptığı açıklamaların kamuoyunda geniş ve olumlu bir yankı uyandırdığını, gelişmelerden memnun olduğunu söyledi. Kamuoyunun yanı sıra parti tabanından da olumlu tepkiler aldığını belirten Sapan, "Antalya'ya yeni bir AVM yapılmasına kimsenin sıcak bakmadığını anlamış olduk. Oradaki çok büyük bir ranta meclis üyelerinin serbest bırakılarak çanak tutulması, bir anlamda birilerine peşkeş çekilmesi hiç kimse tarafından olumlu karşılanmış değil" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya CHP karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN