Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya bizim için bir başarı hikayesi

Giriş Tarihi: 20.11.2013

Fraport Yönetim Kurulu Üyesi Schmitz, IC Holding'le birlikte ICF ismiyle işlettikleri Antalya Havalimanı'nın elde ettiği sonuçlarla kendileri için bir başarı hikayesi olduğunu dile getirdi

Merkezi Frankfurt'ta bulunan ve dünyada 12 havalimanının işletmeciliğini yapan Fraport'un Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Peter Schmitz, "Frankfurt Avrupa'nın en önemli aktarma noktalarından biri. İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanı bize bu konuda rakip olacak. Doğu'ya uçuşlarda önemli aktarım merkezi İstanbul olacaktır" dedi.

MEDYA GEZİSİ DÜZENLENDİ

IC Holding ve Almanya merkezli Fraport'un Antalya Havalimanı'nı işlettiği ortak şirketi ICF, Fraport'un merkezinin bulunduğu Frankfurt'a medya tanıtım gezisi düzenledi. ICF Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel, Genel Müdür Dirk Schusdziara, Güvenlik Danışmanı Natık Canca ve Kurumsal İletişim Şefi Tuğba Soğukpınar'ın katıldığı gezide Antalya'da görev yapan 9 medya temsilcisi yer aldı. Frankfurt Havalimanı'nı ve Fraport'un genel merkezini gezen gazeteciler, apron ve terminal binalarında incelemelerde bulundu.

58 MİLYON YOLCU
Frankfurt Havalimanı hakkında bilgi veren Fraport'un Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Peter Schmitz, 10 bin çalışanın 1100'ünün Türk olduğunu söyledi. Alanın geçen yıl 500 bin uçak ve 58 milyon yolcu ağırladığını kaydeden Schmitz, 2 milyon metreküp de kargo taşındığını açıkladı. Avrupa'nın en büyük aktarma noktalarından biri olan Frankfurt Havalimanı'nın büyüme sürecini anlatan Schmitz, geçen yıl 4'üncü pistin ve A380 gibi büyük gövdeli uçaklara özel hizmet veren Pier A-Plus terminalinin açıldığını söyledi. 3'üncü terminalin yapımına da 2016'da başlayacaklarını belirten Peter Schmitz, "Havalimanı içerisinde 80 bin çalışan ve 500 şirket faaliyet gösteriyor" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya bizim için bir başarı hikayesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN