Alanya AB için önemli

Giriş Tarihi: 21.11.2013

ALTSO Ankara bürosunun açılışına katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, Türkiye'nin turizm başkenti Alanya'dan Türkiye'nin idari başkentine önemli bir açılım yapıldığını söyledi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Ankara irtibat bürosu Green Office açıldı. Açılışa AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Ak parti Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Alanya Ticaret Odası Başkanı Mehmet Şahin ve çok sayıda davetli katıldı.

EMİN ELLERDE

Açılışta konuşan Bakan Bağış, "Türkiye'nin turizm başkentinden Alanya'dan Türkiye'nin idari başkentine çok önemli bir açılım gerçekleşiyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'ndan önce Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Ankara da ofis açması Alanya'nın aslında öngörüsünün ne kadar güçlü olduğunun da göstergesini ortaya koyuyor. Alanya emin ellerde doğru yerlerde doğru çizgide ilerliyor. Alanya AB sürecinde de önemli bir rol oynuyor" dedi.

ALANYA ÖNEMLİ
"Alanya Antalya farkı her geçen gün gözüküyor. İnşallah 30 Mart'tan sonra da o farkı kapacağız" diyen Bağış, "Süreç gösterdi ki trafikte hatalı sollama ölüm, siyasette hatalı oylama zulüm getiriyor. İnşallah biz bir daha zulüm yaşamayalım. Alanya AB sürecinde neden önemli bir rol oynamaktadır diye sorarsanız?' Ülkemize gelip Alanya'ya gelip Türkiye'de tatil yapanların Alanya'nın hizmeti ile konukseverliği ile tanıyan herkes neredeyse yüzde 95 oranı Türkiye'nin AB üye sürecine sıcak yaklaşıyor. Ama ülkemize hiç gelmemiş Türk insanını tanımayan, konukseverliğini bilmeyenler, AB ülkelerinde en çok Türkiye'ye karşı önyargı besleyenler, Türkiye'nin üyeliğine karşı en çok arıza çıkaranlar, en çok itiraz dillendirenler. İşte bu yüzden istese de istemese de Alanya ve bütün turizm bölgeleri bizim, AB Bakanlığımızın çok doğal paydaşları ve müzakere sürecimizin doğal üyeleridir" diye konuştu.

İYİ TANITACAĞIZ
Alanya'nın Ankara'da ofis açmasını önemli bulduğuna dikkat çeken Bakan Bağış sözlerini şöyle tamamladı: "Birlikte çalışarak hem Alanyamızı, Antalyamızı hem de Türkiyemizi daha doğru tanıtıcağız." Açılış konuşmalarının ardından Ticaret Ofisi'nin açılışını Bakan Bağış ve Deniz Baykal birlikte yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya AB için önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN