Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethiye İngiliz turistin gözdesi

Giriş Tarihi: 22.11.2013
Ekonomik krizi atlatan ve 'Kendi ülkenizde tatil yapın' kampanyasını sonlandıran İngiltere'deki bu gelişme Türkiye'nin 2014 rezervasyonlarına büyüme olarak yansıdı. Tur operatörleri verilerine göre İngiltere pazarından Türkiye'ye gelecek turist sayısında yüzde 7 artış oldu. Fethiye Turistik Otelciler Birliği Başkanı (FETOB) Yavuz Torunoğulları, sezon öncesine kadar bu artışın çift haneli rakamlara çıkarılabileceğini söyledi.
2014'DE YÜZDE 7 BÜYÜME

Turizm sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olarak gösterilen World Travel Market (WTM) Uluslararası Turizm Fuarı İngiltere'nin başkenti Londra'da yapıldı. Fuarda Fethiye'yi temsil eden FETOB üyeleri ilçeye yüzleri gülerek döndü. Tur operatörleri Tomas Cook, TUİ, Jet-Tur Holidays ve Travel Public ile görüşen heyet 2014 yılı için İngiltere'den müjdeli haberler getirdi. İngiltere'nin Türkiye'ye bu yıl ayrı bir yaklaşım sergilediğini söyleyen FETOB Başkanı Yavuz Torunoğulları, tur operatörlerinin 2014 yılı için yüzde 7 oranında büyüme yaşandığını belirttiğini kaydetti. Hem bölge hem de ülke için bu rakamların sevindirici olduğunu anlatan Torunoğulları, bu rakamın çift haneli olmasında hiç bir engel bulunmadığını açıkladı.

TURİSTİN YÜZDE 60'I İNGİLİZ
Torunoğulları Fethiye bölgesine gelen turistlerin yüzde 60'ını İngilizlerin oluşturduğunu belirterek, "Sezon başında olağanüstü bir durumla karşılaşmazsak çift haneli rakamlarla İngiliz pazarında büyümeyi gerçekleştirmiş olacağız" diye konuştu. Erdoğan CANKUŞ / FETHİYE
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye İngiliz turistin gözdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN