Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'lİ Mandacı adaylığı bıraktı

Giriş Tarihi: 24.11.2013

Son günlerde ortadan kaybolan MHP'nin Muratpaşa Belediye Başkan adayı Mandacı partisindeki inanç eksikliği nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Muratpaşa Belediye Başkan adayı Gürhan Mandacı adaylıktan çekildiğini açıkladı. Adaylıktan partisindeki inanç eksikliği nedeniyle ayrıldığını belirten Mandacı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamaların adaylıktan çekilmesinde hiçbir rolünün olmadığını söyledi. Mandacı'yla ilgili ilk iddialar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan ağır eleştirileri nedeniyle ortaya atılmıştı. Twitter üzerinden Devlet Bahçeli'ye yönelik eleştirilerde bulunan Mandacı, söz konusu mesajları 2011 seçimleri öncesinde MHP'de patlak veren kaset skandalı üzerine yazdığını belirtti. Adaylıktan çekilmesinde bu yazılanların hiçbir etkisinin olmadığını belirten Mandacı, "Adaylıktan çekilmemde sözü edilen mesajların bir alakası yoktur. O twetler 2011 seçimlerinde MHP Genel Merkezi'nde yaşanan kaset skandalı üzerine yazılmıştı" dedi.

TEŞKİLATTA İNANÇ YOK
Mandacı, açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Adaylıktan çekilmemin nedeni sadece teşkilat desteğinin olmaması. Antalya'daki parti teşkilatının Muratpaşa'da seçimi alacak inancı kendisinde görmemesi nedeniyle çekildim. Ben seçime kazanmak için girerim. 99 yılında da seçime girmiştim ve o zaman da çok az bir farkla kaybettik. Bu manada ben seçime gövdemi koyarak girerim ama ben teşkilatımda bu inancı göremedim. Bu şekilde olmaz diyerek adaylıktan çekildim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'lİ Mandacı adaylığı bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN