Rota Babadağ projesi

FETOB'un 'Rotamız Babadağ Projesi' hibe almaya hak kazandı. Proje ile 1200 metrede yeni bir pist yapılacak

Giriş Tarihi: 24.11.2013
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan 'Rotamız Babadağ Projesi' GEKA'dan hibe almaya hak kazandı. Proje ile Türkiye'nin en önemli yamaç paraşütü noktası Babadağ'da FETOB tarafından 1200 metrede yeni yamaç paraşütü pist alanı yapılması planlanıyor. Böylece alternatif pist ile Babadağ'ın 12 ay turizme hizmet vermesi sağlanacak. Bölgeye 1200 metrede pist kazandırılması ile birlikte yamaç paraşütü konusunda henüz eğitim aşamasında olan sporcuların ziyaretinin de artması bekleniyor.

YOLA KİLİT PARKE DÖŞENECEK

Proje kapsamında 1700, 1800 ve 1900 metredeki pistlere çıkan stabilize yolun 3.7 kilometrelik bölümü kilit parke taşıyla döşenerek bu pistlere ulaşım daha güvenli hale getirilecek. Fethiye'nin alternatif turizm değerlerinin çekiciliğinin ve ulaşılabilirliğinin arttırılması amacıyla uygulanacak projenin 9 ay süreceği ve bütçesinin 989 bin 843 lira olduğu, tutarın yüzde 75'inin GEKA tarafından hibe olarak sağlanacağı, kalan yüzde 25'lik tutarın ise FETOB tarafından karşılanacağı kaydedildi.

TURİZMİ 12 AYA YAYMA HEDEFİ

FETOB Başkanı Akif Arıcan Babadağ'a teleferik yapılmasıyla ilgili projenin ise devam ettiğini belirterek "Fethiye'de turizmi 12 aya çıkarabilmek için çaba sarf ediyoruz. Özellikle kış şartlarında Babadağ'ın zirvesine çıkmak zor olduğu için 1200 metrede bir pist daha gerçekleştireceğiz. Bunun projesini yaptık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rota Babadağ projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN