Öğretmenlerin günü kutlandı

Giriş Tarihi: 25.11.2013

Antalya'da Öğretmenler Günü Vali Sebahattin Öztürk başta olmak üzere protokolün tam kadro katıldığı törenle kutlandı

Öğretmenler Günü nedeniyle Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen kutlama töreni, Vali Sebahattin Öztürk, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İrfan Can, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cemal Öcal ve Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ın başı çektiği protokol, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

ÖDÜLLÜ ESERLER
Törende, mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Ayfer Bostancı ve daha sonra emekli öğretmenler adına Müzgan Onur birer konuşma yaptı. Ortaöğretim Kompozisyon Yarışması'nda birinci olan Aksu Öğretmen Lisesi öğrencisi İpek Özpınar ile Ortaokullar Şiir Yarışması birincisi İstek Antalya Yeditepe Koleji öğrencisi Yiğit Yaşar Yılmaz eserlerini okudu.

ÇAĞDAŞ BİREYLER
Milli Eğitim Müdürü Gülay, bir insan yetiştirme sanatı olan ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmeyen öğretmenlik mesleğini yaptıklarını belirterek, "Almış olduğumuz emaneti en iyi şekilde ifa etmek, yeni nesilleri yarınlara hazırlamak ve onları milli, manevi, ahlaki, tarihsel ve kültürel değerlerine bağlı ülkesine ve vatanına sahip çıkma bilinci içinde olan, çağdaş bireyler olarak yetiştirmek asli görevimiz" dedi.

ŞEREF BELGESİ
Vali Öztürk, emekli olan öğretmenleri temsilen bir grup öğretmene 'Hizmet Şeref Belgesi' takdim etti.

ÖDÜL ALDILAR
Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Vali Öztürk, Belediye Başkan Vekili Öcal ve Tuğgeneral Can'ın elinden aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenlerin günü kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN