Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Side'ye ödül geldi

Giriş Tarihi: 25.11.2013

'Side Koruma Amaçlı Revizyon İmar Planı' Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması 2012'de 'Uygulama Ödülü'ne layık görüldü

Antalya'nın Manavgat ilçesi Side Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Side Koruma Amaçlı Revizyon İmar Planı', Tarihi Kentler Birliği'nin düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması 2012'de 'Uygulama Ödülü'ne layık görüldü.

TYKHE TAPINAĞI
'Uygulama Ödülü'nün, halkın katılımının ilk gününden itibaren üst düzeyde sağlandığı, daha önceki planlarda sorun oluşturan emsaller için gerçekçi, uygulanabilir, adaletli ve koruma prensiplerine aykırı olmayan bir nicelik kazandırılan Side Koruma Amaçlı Revize İmar Planı'nın yanı sıra, Antik Kent'in koruyucu tanrısına adanmış Tykhe Tapınağı'nın çağdaş teknoloji, malzeme ve yöntemlerle ayağa kaldırılarak tamamlanan restorasyon çalışmalarını da kapsadığı bildirildi.

GURUR DUYDUK

Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar, "Yine sadece bir belde belediyesi olarak, ilçe ve büyükşehir belediyelerine uygun görülen ödüllerden birine sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Side farkını ve özverili çalışmalarımızın sonuçlarını bir kez daha görmenin gururu içerisindeyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Side'ye ödül geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN