Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bölgenin nabzını tutuyoruz

SABAH Akdeniz, Antalya, Isparta, Burdur ve ilçelerinde sokağın sesine kulak verip halkın nabzını tutuyor. Başlatılan yepyeni proje ile vatandaş sesini kenti yönetenlere rahatlıkla duyurabilecek

Giriş Tarihi: 28.11.2013
SABAH Akdeniz, sokağın sesine kulak kabartıyor. Başlatılan yepyeni proje ile Batı Akde- niz Bölgesi'nde vatandaş sesini SABAH Akdeniz aracılığı ile duyu- rabilecek. Bölgede yaşayanlar dertlerini bizzat kendi ağızlarından gazete sayfalarına aktarma imkanı bularak çözüm mercilerini harekete geçirme imkanına kavuşacak. SABAH Akdeniz, yeni projesini başlatırken, farklı bir yöntemi daha uygulamaya geçiyor. SABAH Akdeniz bu kez vatandaştan sorunlarını veya görüşlerini göndermelerini istemek yerine vatandaşın ayağına gidiyor. Gazetenin muhabirleri, Batı Akdeniz'in her köşesinde vatandaşa ulaşarak, sorunlarını ve görüşlerini sayfalara taşıyor.

Yeliz Benek (Esnaf)

Dolmuşlar saatine uymuyor
Sinan ve Şelale mahallesindeki dolmuşlar saatlerine uygun çalışmıyor. Dolmuşlar asla zamanında gelmiyor. Müşteri toplamak için çok yavaş gidiyorlar. Şelale'den Doğu Garajı'na 50 dakikada geliyoruz. Özellikle 56 numaralı dolmuş. Koşsam o dolmuştan daha hızlı gelirim. Başkan Mustafa Akaydın başta bize 15 dakikada bir gelecek demişti. Ama böyle bir şey göremedik. Yarım saatten fazla bekliyoruz.

Kerim Özsoy (Esnaf)

Mahalle muhtarı evrak vermedi
Yeniemek Mahalle Muhtarı mahalleliye ait bir evrak gelsin ya da bir tebligatı gelsin bunları iletmiyor. İşler istediğimiz gibi yürümüyor. Vergi Dairesi'ne bilgim dışında olan bir borcum varmış. Ben bunu bilmiyordum. Gönderilen evrak muhtarın eline geçmiş fakat bana ulaştırılmadı. Hal böyle olunca da 4 bin 500 lira ceza ödemek zorunda kaldım.

Fatma Adar (Ev kadını)

Otobüslerdeki şoför eğitilsin
Toplu taşıma araçlarını kullanan şoförlerin eğitimden geçmesi gerekiyor. Trafik güvenliğini tehlikeye atıyorlar. Bir anda yola çıkıyorlar. Arabasının büyüklüğüne güveniyorlar. Biraz daha dikkatli olmaları insan hayatı açısından çok önemli.

Orhan Kölge (Sarraf)

Cadde kenarı otopark oldu
Cengiz Toytunç Caddesi'nde esnafım. Bizim en büyük sorunumuz caddenin kenarında otopark olması. Park eden araçlar dükkanın önünü kapatıyor. Sadece burada değil. Antalya'nın en büyük sorunu otopark. Bir tane kamyon geldiği zaman vitrinimizi kapatıyor. Cadde üzerindeki otopark uygulamasının kaldırılmalı.

Rıza Kırbaş (Taksici)

Taksici para kazanamıyor
Taksici olarak biz hiç para kazanamıyoruz. En büyük sorunumuz bu. Bizim duraklarımızı birleştirdiler. Size cep vereceğiz dediler, her arabaya 4 cep dediler. Bize 2 cep verdiler. İşlerimiz bu yönden çok fazla düştü. Zaten trafik sorunu var. Yolda geçirdiğimiz süreler trafik nedeniyle uzadı. Taksiciyi çok zor duruma düşürdüler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bölgenin nabzını tutuyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN