Akdeniz'in incisi Antalya

Giriş Tarihi: 29.11.2013

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya'nın Türk turizmi için önemine değinerek Tür Rivierası'nda gerçekleşen yatırımlar hakkında bilgi verdi

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Akdeniz'in incisi olarak nitelendirdiği Antalya'nın turizm dışındaki özelliklerini anlattı. Antalya'nın tatil için mükemmel bir tercih olduğunu altını çizen Öztürk, "Antalya, tarih, doğa, deniz, güneş, kum ve dahasıyla tatil için mükemmel bir tercihtir. Derin geçmişi ve köklü bir kültürel mirası ile eşsiz güzellikteki koyları ve yaylaları, bozulmamış plajları, konforlu otel ve marinaları, renkli eğlence mekânları ve sanat dolu festivalleri, Antalya'yı konuklarına sınırsız seçenekler sunan bir turist destinasyonu haline getirmektedir. Günümüzde ise Antalya 'Akdeniz'in incisi' ve 'Türk Rivierası' olarak anılmakta ve dünyanın en ünlü turizm merkezlerinden biridir" dedi.

SANAYİ BÖLGESİ
Şehrin alt yapı hizmetlerinin tamamlandığına ve sanayi alanında atılım yapması için gerekli tahsislerin yapıldığını belirten Vali Öztürk, "Dünya ve Türk turizm sektörünün en önemli merkezlerinden biri olan Antalya'da turizm sektörünü destekleyecek sanayi yatırımlarının da bulunması kaçınılmaz bir gerekliliktir. Antalya'nın dünyadaki imajına yakışır, bilimin ışığında, çağdaş teknoloji ürünleriyle donatılmış, altyapı hizmetleri tamamlanmış, tarım ve turizm sektörlerini destekleyen, çevre dostu teknolojileri ön plana çıkarmış, hizmette kaliteyi, müşteri memnuniyetini önemseyen, sanayi ve teknoloji geliştirmede öncü bir Organize Sanayi Bölgesi olması için Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde 692 Hektarlık alanda sanayiciye 280 adet parselin tahsisi yapılmıştır. Arazi ve alt yapı finansmanı devletçe karşılanmış, üst yapısı ise yatırımcı firmalar tarafından gerçekleştirilen ve ortaklık yapısı yüzde 34 kamuya, yüzde 66 özel sektöre ait olan Akdeniz'de organize olmuş Antalya Serbest Bölgesinde uluslar arası yatırımcıları bir araya getirmiştir" şeklinde konuştu.

EXPO İLE DAHA FAZLA TANITIM
2016'da gerçekleştirilecek EXPO'nun botanik temalı sergisi hakkında da bilgi veren Öztürk, şunları söyledi: "Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen EXPO'yla birlikte Antalya markasının dünyada daha çok tanınması sağlamış olacak ve Antalya'nın ekonomik ve ticari hayatına katkı sağlayarak şehre gelen turist sayısını da arttıracaktır. EXPO 2016, kentin ekonomik gücünü arttıracak, şehrin turizm ve kongrede yeterliliği bir daha kanıtlanmış olacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'in incisi Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN