D400'e ruhsat engeli

Giriş Tarihi: 29.11.2013

Gazipaşa'ya bağlı Kahyalar beldesinde kurulan ve D400 karayolunun asfalt işinde kullanılan şantiyenin ruhsat sorunu çözülemeyince mühürlenmesi gündeme geldi

Antalya'NIN Gazipaşa ilçesinde D400 karayolu üzerinde devam eden çalışmalarda ruhsat sorunu çıktı. Kahyalar beldesi'nde kurulan sıcak asfalt şantiyesinin Gayri Sıhhi Müessese (GSM) ruhsatı olmaması işleri karıştırdı. Kahyalar Belediye Meclisi toplantısında şantiyenin, binlik ve 5 binlik imar planına işlenmesine onay çıkmaması da işleri çıkmaza soktu.

TOP GAZİPAŞA'DA

Firma sahipleri tesisin imar planına işlenmesi için çareyi, Gazipaşa Belediyesi'ne başvurmakta buldu. Konunun, 3 Aralık Salı günü yapılacak olan Gazipaşa Belediyesi meclis toplantısında görüşülmesi bekleniyor. Meclis üyeleri talebe olumlu yanıt verirse, şantiye için İl Özel İdaresi'nden GSM ruhsatı alınabilecek. Şantiye ruhsatsız kalırsa, D400 karayolunun sıcak asfalt ihtiyacı karşılanamayacak.

3 GÜN SÜRE VERİLDİ

GSM ruhsatı olmayan şantiye ise bugün Özel İdare tarafından mühürlenecek. Kahyalar Belediye Başkanı Tevfik Karav ise tesisin mühürleneceğinden haberi olmadığını söyledi. Başkan Karav, "4-5 ay önce mühürlendi. Daha sonra Karayolları'ndan izin aldılar, yeniden açtılar" dedi.

Özcan TEKİN / GAZİPAŞA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
D400'e ruhsat engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN