Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoca salkımı yuttu

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Pandora'nın Kutusu'nda bugün çok ilginç konular var. Birincisi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın kendi kendini ele verişini okuyacaksınız. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve CHP İl Başkanı Devrim Kök ile ilgili ilginç anekdotları bulacaksınız. Korkuteli CHP'de yaşanan istifanın perde arkasında gerçeği görecek, Muratpaşa'da yaşanan alkol rezaletinin mizahi anlatımına şaşıracaksınız.
SEÇİM KANLI GEÇECEK

Hani bir atasözümüz var ya, "Ele verir talkını kendi yutar salkımı" diye. İşte bu atasözünü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı nam-ı diğer 'Hoca' Mustafa Akaydın gerçekleştirdi. Katıldığı bir televizyon programında yaklaşan yerel seçimlerin büyük rekabet içinde olacağını vurgulayan hatta Antalya'daki seçimlerin kanlı geçeceğini söyleyen Akaydın, daha önce iktidar partisi ile aralarındaki söz düellolarının da yanlış olduğunu itiraf etti. Etti etmesine de devamında söyledikleri ise tam atasözüne uygun. Bakın Hoca ne demiş: "Siyasetçinin kıvırmayanı az bulunur, ben kıvırmadığım için sanırım sempati topladım. Hiçbir kulis ya da lobi faaliyeti içinde olmadım. Bira festivaline katıldım diye alkolik ilan ettiler, üstelik bira da sevmem, doktorum, alkolü özendirmem mümkün mü? Antalya seçimi kanlı geçecek ama umarım kişiselleşmez." Peki sormazlar mı? Yahu Hoca, sen değil miydin bir önceki seçim kampanyanda gazetelere ilanlar verip Menderes Türel'i 'rakıcı' ilan eden? Bunun adı kişiselleştirmek değildi de neydi acaba? Vallahi Hocam bir alemsin, ele veriyorsun talkını kendin yutuyorsun salkımı.

İSTİFALAR GELİYOR
CHP'nin Antalya'da bir türlü adaylarını belirleyememesi parti içi muhalefetin sesini yükseltirken yavaş yavaş istifaları da gündeme getiriyor. CHP Korkuteli İlçe Başkanı Osman Zeki Özlü, belediye meclis üyeliğine başvurmak için görevinden istifa ettiğini açıklarken gerçeğin bu olmadığı sonradan anlaşıldı. Özlü'nün partisinin aday belirlemedeki tutumu nedeniyle istifa ettiği ortaya çıktı. MHP'den istifa eden Hüseyin Çil'in CHP'den aday gösterileceği konuşulmaya başlandı. Hatta CHP'nin hatırı sayılır yöneticilerinin de Çil'i arayarak, "Korkuteli adayımız sensin" demesi işleri iyice karıştırdı. Özlü ve 8 yöneticinin istifasının asıl gerekçesi bu. Aksi söylenmediği müddetçe olayın perde arkasında gerçek böyle kalacak.

EYVAH Kİ EVYAH
Muratpaşa Belediyesi'nde yaşanan bir dedikodu var ki yenilir yutulur cinsten değil. İsmi sır gibi saklanan bir siyasetçi kafayı çekip çekip alkol duvarını aşarak sporcu kızların evlerinin önünde naralar atıyormuş. "Sizi şöyle yapacağım böyle yapacağım" gibisinden. Hatta söylenenlere göre korkudan ecel teri döken kızlar ise yönetime muhalif bir siyasiyi arayarak yardım istemişler. O partili de kızlara, "Korkmayın o zararsız demiş" Hangi anlamda söylemiş orası tartışılır ama durum çok vahim hale gelmiş durumda.

EVCİLMEN'İN ANKETİ
Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için anket yaptırıp birinci çıktığını söylüyormuş. CHP içinde bunu duyan muhaliflerinden gelen yanıt ise ilginç: "Evcilmen anketi muhtemelen Muratpaşa Belediyesi'nin çevresinde yaptırıyor. Sıkıysa Elmalı ve çevresinde yaptırsın." Bakalım bu gelişmeye Evcilmen ne cevap verecek.

KÖK NEREYE ADAY?
Herkesin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak istediğini düşündüğü CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök hakkında kalburüstü camiada dillendirilen iddia var ki aday adaylığını açıklayanlar arasında hayli sert tartışmalara yol açıyor. İddia şu: "Devrim Kök, Büyükşehir'e aday görünüp, Muratpaşa adaylığını kapmak istiyor." Vallahi bu gelişmeye çok şaşırdığımızı söylemek mümkün değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoca salkımı yuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN