Antalya'nın yükü arttı

Giriş Tarihi: 30.11.2013
AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, İzmir EXPO 2020'nin kaybedilmesinin 2016'da Türkiye'nin ilk EXPO'suna ev sahipliği yapacak Antalya'nın sorumluluğunu arttırdığını ifade etti.

TÜRKİYE KAYBETTİ

Milletvekili Badak, İzmir'in 2020'de yapılacak World EXPO'yu kaybetmesinin üzüntü verici olduğunu söyledi. 2020 EXPO oylamasını kaybetmekle sadece İzmir'in değil Türkiye'nin de çok önemli bir sosyo-ekonomik motivasyon imkanından mahrum kaldığını savunan Badak, "İzmir'in 2020 World Expo'sunu alamaması karşısında 2016 yılında "Botanik EXPO ya hazırlanan Antalya'nın ilk örnek olarak sorumluluğunun daha da arttığını düşünüyorum" dedi.

BOTANİK EXPO YÜKSELİŞTE

EXPO yönetiminin artan sorumluluk doğrultusunda proje sürecini nitelik ve nicelik yönlerinden kapsamlı bir değerlendirmeye gideceğini ümit ettiğini belirten Badak, "Bazı kesimlerin Botanik Expoların Dünyanın geleceğe bakışını, endişe ve ümitlerini sergiledikleri en önemli organizasyon olmadığı konusundaki düşüncelerini yanlış buluyorum. Teknolojiye dayanan Evrensel temalı (İzmir'in aday olduğu) World Expo'lar karşısında son 20 yıldır "Botanik temalı EXPO'lar yükseliştedir" diye konuştu. Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Türkiye'nin 'World EXPO 2016 Antalya' organizasyonunu en iyi şekilde gerçekleştireceğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın yükü arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN