Kırcami planında son engel kalktı

Menderes Türel'in girişimiyle, Kırcami ile ilgili gerekli bürokratik işlemler tamamlandı. Şimdi top Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'da

Giriş Tarihi: 30.11.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce Kırcami imar planlarının yapılabilmesi için son engeli de Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel ortadan kaldırdı. Büyükşehir Belediyesi'nin yapması gereken planlarla ilgili bakanlılıkların alması gereken Kamu Yararı Kararı ve Toprak Kurulu kararları daha önce alınmıştı. Toprak Kurulu'nun daha önce almış olduğu karar, 21 Kasım tarihinde Türel'in girişimleri neticesinde Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nce de onaylandı. Böylelikle Başkan Mustafa Akaydın'ın Büyükşehir Belediyesi'nde Kırcami imar planlarını yapabilmesine yönelik hiçbir engel kalmadı.

TÜM İŞLEMLER TAMAMLANDI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırcami'nin imar planlarına yönelik; 'Taslak Planların yapılması halinde'' bakanlıklarca alınması gereken tüm kararları 2 ay içerisinde tamamlanacağına dair söz vermişti. Ancak Mustafa Akaydın, bu kararlar alınmadan taslak planların yapılamayacağını söylemişti. Akaydın bu açıklamasına rağmen, Kamu Yararı Kararı ve Toprak Kurulu Kararı alınmadan seçime 6 ay kala Kırcami Taslak Planları'nı Büyükşehir Meclisi'nden geçirerek adım attı. Bu adımın atılmasından sonra Türel de İçişleri ve Tarım Bakanlığı'nca alınması gereken tüm kararların alınmasını sağlayarak plan yapılmasına yönelik tüm bürokratik işlemleri tamamladı.

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIM

Türel, artık Kırcami planları için hiç bir mazeret kalmadığını belirterek, "Ben şahsen seçim yatırımı olarak değerlendirilse bile bu sorunun çözümünü gönülden arzu ediyorum. Amacım, Antalya'nın bir kanayan yarasının çözüme ulaştırılmasıdır. Akaydın'dan en kısa zamanda Kırcami planlarına yönelik sorunu derhal çözmesini bekliyorum. Kendisine bugüne kadar olduğu gibi her türlü desteği vermeye hazırım'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırcami planında son engel kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN