Nüfus tartışması

Eğirdir'in Ak Partili Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, nüfus eleştirisi yapan DP İlçe Başkanı ve Belediye eski Başkanı Ömer Şengöl'e cevap verdi

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Isparta Eğirdir'de yaklaşan seçimler öncesinde siyaset iyice kızıştı. Yeniden aday olmak için partisinden vize isteyen Eğirdir'in Ak Partili Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, nüfus eleştirisi yapan DP İlçe Başkanı, Belediye eski Başkanı Ömer Şengöl'e cevap verdi. Şengöl'ün "Eğirdir'in nüfusunu 20 binden 15 bine düşürdü" açıklamasını insafsızlık olarak nitelendiren Özmeral, şöyle konuştu: "20 bin nüfus 15 bine düştü diyor. Eğirdir'in nüfusu 15 bin değil. Tabelada 16 bin 900 yazıyor. Rakamları bile saptırıyor. Belediye Başkanı olduğumuzda TÜİK verilerine göre nüfusumuz 18 bin 500'dü. Nüfusu düşüren ben miyim? Türkiye'de yeni bir sisteme geçildi. Adrese kayıtlı sistem uygulanıyor. Isparta'nın nüfusu 223 binden 198 bine düştü. Isparta Belediye Başkanı mı suçlu? Yalvaç ve Şarkikaraağaç'ta da nüfus düştü. Sorumlusu belediye başkanları mı? Bu eleştiri bir insafsızlık."

İŞGALİYE ALMADIK
Özmeral, 5 yıllık hizmet döneminde su, çöp ve yola büyük önem verdiklerini söyledi. Eğirdir Belediyesi olarak hiçbir zaman yol katılım ücreti, işgaliye bedeli toplamadıklarının altını çizen Özmeral, "Belediye olarak hiçbir faaliyetimizde sponsor aramadık, kimseden para talep etmedik. 'Belediye yardım almaz, yardım eder' düsturu ile çalıştık. Allah bereketli kıldı ve bugün çok şükür iyi durumdayız. İller Bankası'ndan 5 yıl boyunca kredi kullanamadık. Çünkü geçen dönemde kredi limiti doldurulmuş. Daha yeni kredi kapıları açıldı. Altyapı projesi için 5 yıl sonra kredi kullanabildik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nüfus tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN