Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dilekleri uçuralım 'çocuklar gülsün'

AÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin projesi kapsamında, uzun süreli hastanede yatan çocukların dileklerini gerçekleştirmek amacıyla çalışmalar başlatıldı

Giriş Tarihi: 2.12.2013
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi 1'inci sınıf öğrencilerinin 2013-2014 Toplumsal Duyarlılık Proje çalışmaları kapsamında farklı gruplar halinde yapılan çalışmalar başladı. Lösemi, böbrek yetmezliği gibi kronik hastalıklar nedeniyle uzun süren tedavileri için hastanede yatan ya da tedavileri polikliniklerde süren çocukların dileklerini gerçekleştirmek üzere 16 gönüllü öğrenci ve proje koordinatörü çalışmalarına hız verdi.

İLK HEDEF GÜLÜMSETMEK
Toplum sorunlarına duyarlı, çözüm üreten, topluma faydalı hekimler yetiştirmek için öğrencileri dersleri haricinde sosyal sorumluluk projelerine dahil ettiklerini söyleyen Proje Koordinatörü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burçak Yoldaş Çelikten; "Hedefimiz yaşanan tüm sıkıntılı tedavilerin ve maddi imkansızlıkların içinde çocukları gülümsetebilmek ve en umutsuz anlarında bile dileklerini gerçekleştirerek yeniden onlara umut verebilmek" diye konuştu.

DİLEKLER GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Proje kapsamında öncelikle çocuk onkolojisi ve hematoloji bölümlerini ziyaret edeceklerini belirten Çelikten şöyle konuştu: Her yaştaki hasta çocuğumuzun dileklerini toplayıp gerçekleştirmek üzere çalışma yapacağız. Dileklerin gerçekleşmesi için maddi kaynağın bir kısmını kampüs içinde ve şehrin belli noktalarında satacağımız uçan balon ve dilek fenerleri ile sağlamayı planlıyoruz. Bu nedenle de sloganımız 'Dilekleri uçuralım… Çocuklar gülümsesin.' Bu sayede hem bize destek olmak isteyen insanlar kendi dileklerini gökyüzüne uçuracak, hem de bir dileğin gerçekleşmesine katkı sağlayacak."

GÖNÜLLÜ DESTEĞİ

Tuttuğu takımın yıldız futbolcusuyla veya sevdiği bir sanatçı ile tanışmayı ya da İstanbul'u görmeyi dileyen çocukların dileklerini gerçekleştirmek için projede özellikle gönüllülerin desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getiren Doç. Dr. Çelikten; "Bizim için en önemli nokta şu anda Antalya ile sınırlı olduğu için Antalya'daki bürokratlardan, sivil toplum kuruluşlarından, işadamlarından, bölge halkından hatta resmi kurum ve kuruluşlardan projemize destek gelmesi. Bu enerji ve isteğimizle diyoruz ki; onlar bir dilek tuttu, siz de elimizden tutun ve dilekleri uçuralım" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dilekleri uçuralım 'çocuklar gülsün'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN