Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıymetimizi iyi bilin

Usta oyuncu Tilmaç, hayatta olan Yeşilçam'ın duayenlerinin kıymetinin iyi bilinmesi ve model alınmasını gerektiğini belirtti

Giriş Tarihi: 2.12.2013
Tiyatro ve sinema oyuncusu Sümer Tilmaç, Nejat Uygur, Tuncel Kurtiz, Adile Naşit, Kemal Sunal ve İhsan Yüce gibi değerlerin kolay yetişmediğini söyledi. Son zamanlarda Türk tiyatrosunun ve Yeşilçam'ın emektar oyuncularını bir bir kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığını belirten Tilmaç, bugüne kadar 222 Tük filminde rol ve 50'nin üzerinde tiyatro oyununda sahne aldığını kaydetti.

ESKİ OYUNCULARI MODEL ALIN

Antalya Taşağıl'da bir arkadaşını ziyaret eden Tilmaç, Adile Naşit, Selim Naşit, Sadri Alışık, Kemal Sunal, Yılmaz Güney, Kadir Savun, Erol Taş, Ayhan Işık, Tuncel Kurtiz, Aliye Rona, İhsan Yüce, Metin Serezli, Sami Hazinses, Şükran Güngör ve Suna Pekuysal gibi sanatçıların unutulmaması gerektiğini ve yeni kuşak oyuncuların model alması gerektiğini söyledi.

YEŞİLÇAM'DA SAMİMİYET VARDI

Yeşilçam'ın emektar oyuncularının çevirdiği filmlerin bugün sürekli izlenilmesine karşı bir bıkkınlığın olmamasının en önemli sebebinin 'samimiyet', 'işine delicesine bağlılık' ve 'maddiyatı ikinci planda tutma' olduğunu belirten Tilmaç, buna en güzel örneğin Kemal Sunal filmlerinin tekrar tekrar gösterilmesine karşı Anadolu insanının hiç bir bıkkınlık göstermeden 'tebessümle' izlemesini gösterdi. Tilmaç, "Zor şartlarda çekilen filmlerin temelinde hep samimiyet ve özveri vardır. Onun için hayatta olan Yeşilçam'ın duayenlerin kıymetini iyi bilelim. Onların hepsi Yeşilçam'ın ulu çınarları, sürgün vermeleri için kıymetleri çok bilinmeli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıymetimizi iyi bilin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN