Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kim bu arsız tilki?

Giriş Tarihi: 4.12.2013
Antalya'da seçim tansiyonu giderek yükselirken üslup da sertleşmeye başladı. Bugünkü Pandora'nın Kutusu'nda birbirirden ilginç konular yer alıyor. Ağır hakaretler içeren fakat isim verilmeyen meajları okuyunca bizim çözemediğimiz (!) bulmacayı mutlaka çözeceksiniz.

YÖNDEN DÖKTÜRDÜ

Muratpaşa Belediye Meclisi eski üyesi ve gazeteci Mehmet Yönden facebook hesabında öyle mesajlar yayınladı ki yer yerinden oynadı, akıllarda soru işaretleri bıraktı, kimi kastettiği ise açıklığa kavuşmadı. Yönden arka arkaya paylaştığı mesajlarında, "Duydum ki 17'liği bulmuşsun, kafakağıdını da dul yapmışsın... Elle spor maçlarını da kaçırmaz olmuşsun.... Koç'la kapışıp, bu kez kurbanlık bacağını alamamışsın... Hırsından herkese saldırır olmuşsun... Bu ateş seni yakar siyasetin arsız tilkisi. Bu dünya sana da kalmaz... Makam biter, saltanat elden gider... Sokakta bırak selamı, suratına tükürüğü bile çok görürler. Vay Antalyam vay... Kimi falezlerini 8 kat bodrumla deldi, kimi üzerine yapay nehirler inşa etti... Bugün avm karşıtlığı bayrağı açanlar bohçalayınca baklavayı, kentin göbeğine emsalin kralını verdi... Meclis üyeleri dükkan kapıp, birbirine girerken, namuslu görünen makamdaki kelekler, karpuzun göbeğini yedi.. Adam olamamış bir makam sahibi sırtında çuvalı ile terki diyar ederken sormuş garibin biri; Değdi mi?.. Geleni yalayan, ağlayana kuşak dolayan, rüşvete doymayan lakin makamdan düşüp yola koyulan baş hırsız, hemen sırtındaki çuvalı indirip açmış, paraları gösterip, 'Değmez mi...' demiş sırıtarak.. Gariban elindeki tuvalet kağıdını gösterip, 'Nerene ne değdi daha farkında değilsin... Çuvalındaki de benim gözümde aha bunun renklisi...' demiş. Her kim ki yuva yıkar.... o'na her iki hayatta da yuvasızlık vardır... Her kim ki garip ahı alır, kul hakkı çalar, o bedbaht olmaya mahkumdur... Rüvetçi pezolar ise, rezil-i azamdır... Ceplerine konur, ama arkasından avratlarına, makamdan inince yüzlerine sövülür..." ifadelerine yer verdi. Ortalık karıştı. Şimdi buradan sayın Yönden'e soruyoruz. 'Elle spor' ne demek? Bu 17'lik ne, onu bulan kim? Bacağı alınamayan kurbanlık kim? Dükkan kapan meclis üyeleri kim? Yuva yıkan kim? Rüşvetçiler kim? Vallahi Sayın Yönden açıklayın şu isimleri de denklem çözülsün, gerçekler ortaya dökülsün biz de bulmaca çözmeyelim.

BAYKAL BELİRLEYİCİ

CHP'nin Antalya'da adaylarını bir türlü belirleyememesinin altında Deniz Baykal faktörü olduğunu herkesin malumu. İl Başkanı Devrim Kök'ün il başkanlığını hazırlayan koşullara bağlılığı çerçevesinde CHP adaylarını belirlemeye çalışsa da külleri bile belirli bir direnci sağlayan Baykal, önemli bir figür olarak duruyor. CHP içinde temel sorun, Baykal'ın istemediği Akaydın olmazsa kim aday olabilir? Diğer alternatifler de Cavit Arı, Bekir Kumbul, ve Muhittin Böcek. Bu isimler içinde Cavit Arı esasında en hazırlıklı olması gereken isimdi ama olmadı. Bekir Kumbul da yaşanan sorun daha trajik. Bir zamanlar başarısız olduğu gerekçesiyle bizatihi Baykal tarafından yeniden aday yapılmamıştı. Şimdi genel kanaatin değişmesi; "Akaydın olmasın da kim olursa olsun" düşüncesi olarak yorumlanıyor. Devrim Kök'ün bir türlü tavrını belli etmemesi ise il başkanlığı seçiminde kendisine destek veren Akaydın'a karşı vefasızlık yapmak istememesinden kaynaklanıyormuş! Bu gelişmelere karşılık bir formül de bulamayan CHP, Antalya'da kördüğüm vaziyetinde. Şimdi neresinden bakarsak bakalım Baykal Büyükşehir'de belirleyici olacağa benziyor. Bu belirleyicilik Baykal için siyasette varlık veya yokluk noktasına dönüştü. Çünkü Akaydın, Baykal'a rağmen aday olursa Baykal için siyasetin sonu demek olacaktır.

KEPEZ'E YENİ ADAY ADAYI
Antalya Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz kimilerine göre beklenmedik bir şekilde bize göre ise beklenen bir şekilde görevinden istifa etti. Kocagöz'ün devlet memurlarının yerel yönetimlere aday olabilmesi için 30 Aralık'a kadar istifa etme zorunluluğundan dolayı istifa ettiği biliniyor. Ancak hangi partiden aday olacağı sır gibi saklandı. Kocagöz 2004-2009 yılları arasında Erdal Öner'in Kepez Belediye Başkanlığı döneminde Başkan Yardımcısı olarak görev almıştı. Öner'in Ak Parti'den aday yapılmaması neticesinde Hakan Tütüncü'nün yanında yer alarak seçim çalışmalarını yürüten Kocagöz seçimden iki ay sonra gönderilmişti. 2011 yılında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından tekrar göreve çağrılan Kocagöz'ün Ak Parti'den Kepez Belediye Başkanlığı için aday olacağını tahmin etmek hiç de zor değil. Çünkü Kocagöz'ün bunun için çalıştığını herkes biliyor.

KÖK'ÜN HABERİ YOKMUŞ
Antalya'da uzun süreden beri Erdal Öner'in CHP'den Kepez Belediye Başkan Adayı olacağı konuşuluyor, partililer eylem yapıyor ve İl Başkanı Devrim Kök'ten tek bir ses gelmiyordu. Sonunda Kök yerel bir internet sitesine açıklamalar yaparak partililerinin yüreğine su serpmek istemiş ama kendini de ateşe atmış. Bakın Kök yaptığı açıklamada ne demiş? "Bugüne kadar Öner'le bir görüşmem asla olmadı. Erdal Öner'in adaylığı ile ilgili benim bu konuda bilgim yok. Genel Başkan Yardımcılarımız Adnan Keskin ve Gökhan Günaydın'ın da bilgisi yok. Bu arkadaşımız neye istinaden bu tür açıklamaları yapıyor anlamış değiliz. Hiç kimse bu tür haberler yaparak veya yaptırarak partimizi yıpratmasın. Ayrıca, partimizin üzerinden hiç kimse çeşitli senaryolar yapmaya kalkmasın. Partililerimizin içi rahat olsun. Biz mevcut 4 adayımızdan biri ile Kepez de yerel seçimlere gireceğiz. Bu tür haberler nereden çıkıyor anlamış değiliz. Eğer böyle bir şey olsa il başkanı olarak önce benim haberim olur." Şimdi adama sormazlar mı bu gelişmeler yaşanırken siz neredeydiniz diye?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kim bu arsız tilki?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN