Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zengin turist gelmiyor

Giriş Tarihi: 4.12.2013
Herkesin derdi bozuk yollar

BURHAN ATACAN (BUTİK SAHİBİ)
Kalekapısı'na gelen turistler genellikle orta sınıf turistler. Antalya'ya üst gelir grubu turistin de geldiğini biliyoruz, fakat bu kişiler şehir merkezine getirilmiyor. Turizm acentelerinin bu turistlere de çarşı turları uygulamalarını istiyoruz.

HAN'IN ÇATISI AKIYOR

Ayrıca İki Kapılı Han'ın çatısı zamanında kapatılmış. Kapalı olduğunda dahi içeri yağmur suyu giriyor. Çatının çarşının tarihine ve görüntüsüne uygun yeni bir çatı yapılmasını istiyoruz. Bu şekil- de hem turist hem de esnaf mağdur oluyor.

MEHMET AVCI (TATLICI)
Ulus Mahallesi Mithat Paşa Caddesi'nin asfaltı çok kötü durumda. Yağmur yağdığı zaman çok büyük sıkıntılar yaratıyor. Buraya en son 2005 yılında asfaltlama yapıldı. Ayrıca Cahit Sıtkı Caddesi'nin kavşakları tehlike saçıyor. Her gün kaza oluyor. Caddede trafik levhaları yok, polis kontrolü yok.

MEHMET ATEŞ (KAHVECİ)

Yollarımız eksik, dolayısıyla çok büyük bir trafik sorunu var. Eve ulaşmak için büyük mücadeleler veriyoruz. Yolları iyice daralttılar. Ayrıca mevcut yolların da elden geçirilmesi gerekiyor. Yüzeyleri bozuk ve tehlike yaratıyor. Her yer çukurlarla dolu. Trafik sıkışıklığında İstanbul'u geçtik.

MEHMET GÜNER (ESNAF)
Antalya'nın sorunlarından biri de belediyelerin bazı yersiz uygulamaları. Gelmiş sokakta park eden insandan para alıyor. Dükkana müşteri geliyor şak diye etiket. Belediye vatandaşa hizmet eden kurumdur, para alan değil. Yol kenarındaki otopark uygulaması hatalı. Yol üstünde otopark olmaz.

HALİL ŞİMŞEK (İŞÇİ)
Varsak tarafında inşaat yapan firmalar altyapı çalışmaları sırasında yolları kazıyor fakat kazılan yerler onarılmıyor. Yağmur yağınca her yer su doluyor. Muhtara gittik, derdimizi anlattık ama değişen bir şey yok. Ulaşımımızı zorlaştırdılar. Bu soruna çözüm bulmasını istiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zengin turist gelmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN