Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhtarlarda aday bolluğu

Giriş Tarihi: 5.12.2013

Muhtar maaşlarının artacak olması Gazipaşa ilçesinde muhtar adayı bolluğu yaşanmasına neden oldu. Yerel seçim öncesinde ilçedeki 10 mahallede 42 kişi muhtarlık için adaylığını açıkladı

Muhtarlık maaşlarının artacak olması Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde muhtar adayı bolluğu yaşanmasına neden oldu. İlçedeki 10 mahallede 42 muhtar adayı çıktı. Büyükşehir Yasası ile tek mahalleye dönüşecek olan Kahyalar Beldesi'nde ise mevcut 2 mahallenin muhtarları yarışacak. Torba Kanun teklifinde, muhtarların 460 liralık ödenek tutarının 15 Ocak 2014 tarihinden itibaren 875 liraya çıkarılacak olması, muhtar adayı sayısında patlama yaşanmasına neden oldu. Mevcut muhtarlar yeniden adaylık yarışına hazırlanırken, mahalle ve köylerde rakipsiz seçime gidecek aday olmayacak gibi görünüyor.

10 MAHALLE 42 ADAY

Aydın Mahallesi Muhtarı Hasan Ali Sönmez, Esnaf Odası Başkanlığı görevine devam etme kararı aldığını ve yeniden muhtar adayı olmadığını açıkladı. Aydın mahallesinde Hüseyin Tuncer, Ali Osman Akay ve Hacı Gülcan'ın aday olacağı bildirildi. Bakılar mahallesinde Muhtar Nizamettin Arıcan ile Ardoğan Arıcan, Hasan Kaplan, Fazıl Arslan ve Eren Köse, Cumhuriyet mahallesinde Muhtar Mehmet Yıldız ve Tuncay Çelen, Ekmel mahallesinde ise Muhtar Abdullah Arslan ile Osman Sönmez, Hasan Özel ve Cemal Özgörü yarışacak. Esentepe mahallesinde Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Mıdış ile Hacı Ali Üner yarışırken, Gazi mahallesinde Muhtar Şerafettin Lordoğlu'nun karşısına, Umut Akgül, Ali Özkan, İsmet Kıvrak, Yücel Sönmez, Hasan Değirmenci ve kadın aday Gülay Gökkurt çıkacak. Bunun yanısra İstiklal mahallesinde Muhtar Kemal Özyiğit ile Sezai Tuncel, Hüseyin Şengöz ve Mustafa Yıldız, Muhtar Sami Demir'in aday olmayacağı Koru mahallesinde Volkan Özalp, Alaaddin Özalp, Şevki Gökkurt, Mahmut Aslan, Mehmet Sönmez, Ali Arslan ve Emrah Arslan'ın yarışacağı öğrenildi. Pazarcı mahallesinde Muhtar Mehmet Tuncel'in karşısında İbrahim Polat, Tevfik Köse ve kadın aday Hatice Yılmaz'ın aday olması beklenirken, Yeni mahallede ise Muhtar İsmail Kaşlı, Hasan Ali Atay, Murat Uysal ve Mehmet Yaman'la kapışacak. Kahyalar beldesinde yer alan Burhan ve Sarıağaç mahalleleri yeni yasa ile Gazipaşa'ya bağlı tek bir mahalle haline gelecek. Burhan Mahallesi Muhtarı Mustafa Tok ve Sarıağaç Mahallesi Muhtarı Eşref Ergen'in yeniden aday olması beklenirken, henüz başka aday çıkmadı.

Özcan TEKİN / GAZİPAŞA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtarlarda aday bolluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN